Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 10.05.2019 - 00:01

Satrianiho chromovaný Ibanez JS1CR

Signované modely kytar Ibanez Joea Satrianiho se od roku 1988 sice dočkaly celé řady různých verzí, ale tou nejpopulárnější zůstává stále varianta Chrome Boy, jejíž název odkazuje na unikátní kovový lak korpusu. V roce 1998 se výrobce k tomuto modelu vrátil sérií JS10th Anniversary, poté následoval JS2PRM s hliníkovým nástřikem, loni firma uvedla další limitovanou edici JS1CR30 Chrome Boy 30th Anniversary a na letošní rok přichystal Ibanez pro Satrianiho fanoušky novinku v podobě modelu JS1CR, jenž přímo vychází z loňské výroční série.

K olšovému tělu je přišroubován krk s kulatějším JS profilem (tloušťka na 1. pr. - 20 mm, na 12. pr. - 22.3 mm) lepený z dvou kusů javoru proložených plátem odolné bubingy, palisandrový hmatník o radiusu 250 mm nese 24 pečlivě opracovaných (úprava PFET - Prestige fret edge treatment) pražců medium jumbo a polohové značky z pravé perleti.

Nástroj je osazen signovaným pasivním kobylkovým humbuckerem DiMarzio Satchur8 s Alnico magnetem a krkovým single-coil systémem Sustainiac Driver. Snímač poskytující nekonečný sustain doplňuje aktivní obvod Stealth PRO, který společnost Fernandes modifikovala podle Satrianiho preferencí, a je vybaven třípolohovým páčkovým spínačem (mody Harmonic, Mix, Normal).

Další ovládání sestává z hlavního třípolohového switche, potenciometrů hlasitosti a tónové clony, oba knoflíky disponují push/pull přepínači – první aktivuje high-pass filtr vyrovnávající úbytek výšek při staženém potenciometru volume a v cloně je integrován vypínač Sustainiacu.

Struny jsou ukotveny v zamykatelném vibratu Edge s odlehčenou hřídelí páky a přes zámky na nultém pražci (šířka 43 mm) míří do spolehlivých ladicích strojků firmy Gotoh. Ibanez JS1CR vyráběný v japonské továrně Hoshino Gakki se v evropské distribuci objeví pravděpodobně na přelomu května a června, cena modelu se má na českém trhu pohybovat okolo 146 000 Kč včetně speciálního pevného pouzdra.

Na prvním přiloženém klipu představuje Joe Satriani loňskou limitku Ibanez JS1CR30 a druhé video zachycuje Satrianiho na vystoupení Sena European Guitar Award 2018, kde tento nástroj použil např. ve skladbách Satch Boogie, Always With Me, Always With You, Energy nebo Summer Song.

Tagy Ibanez Ibanez JS1CR
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY