Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 11.03.2023 - 08:00

Santanův prototyp PRS Silver Sky je na prodej

Na webu Reverb se objevila další sběratelská lahůdka, tentokrát v podobě prototypu kytary PRS Silver Sky navržené podle specifikací kytaristy Johna Mayera. Konkrétní exemplář byl v roce 2017, tedy téměř rok před oficiálním představením této série, zaslán šéfem značky Paulem Reedem Smithem kytaristovi Carlosu Santanovi, aby výrobce dostal jeho osobní zpětnou vazbu k budoucí modelové řadě, která má z pohledu historie firmy netypickou koncepci vycházející nepřímo ze Stratocasteru.

Nástroj v černé úpravě Onyx, jenž Carlos Santana v minulosti vlastnil a testoval, je na Reverbu k mání za astronomických 83 000 dolarů (více než 1.8 milionu Kč). Kytara s přezdívkou „Magic“, která odkazuje na stejný nápis na vnitřní straně jejího pickguardu, položila základ všem následujícím sériovým verzím dnes veleúspěšné kolekce PRS Silver Sky, a konstrukčně se v podstatě nijak neliší od oficiální produkce. To znamená, že nabízí javorový krk s profilem John Mayer, palisandrový hmatník osazený 22 pražci a ptačími intarziemi, olšové tělo, reverzní hlavici s firemními strojky a trojici single coilů 635JM.

Podle P. R. Smithe nebyl daný kousek původně vůbec určen k prodeji, ale společně s dalším prototypem měl zůstat v archivu značky. Nicméně majitel PRS potvrdil pravost zmíněného nástroje. Přiložené video demonstruje jednotlivé procesy stavby první americké série Silver Sky, která se na trhu poprvé objevila v roce 2018.

Tagy PRS Carlos Santana Carlos Sanzana - PRS Silver Sky Onyx Prototype

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY