Přejít k hlavnímu obsahu
Mike Wazowski - Út, 28.05.2013 - 00:01

Samson Meteor Mic: Vydařené retro vejce

Tenhle mikrofon jsem musel mít, hned jak jsem se dozvěděl, že bude existovat. Vypadá totiž úžasně. Někdo by možná mohl namítnout, že poslední, co by se mělo u mikrofonu řešit, je jeho vzhled, jenže tohle není jen mikrofon. Je to kámoš, který s vámi a s vaším iPadem bude jezdit na nejrůznější natáčení čehokoli a když ho s sebou nevezmete, bude vám chybět. Protože když budete zpovídat nějakou hvězdu a tohle před ní postavíte na stůl, tak zaručeně zlomíte první bariéru, a věřte, že začátek rozhovoru se bude točit kolem tohohle vtipného vejce…

Popis

Ale teď už vážně. Samson Meteor Mic je univerzální cestovní kondenzátorový USB mikrofon. V krabičce spolu s mikrofonem najdete dostatečně dlouhý USB kabel (USB/miniUSB), praktický semišový pytlík pro přenášení, manuál a takové ty běžné kartičky k registraci u výrobce atd. Samotný mikrofon je kompletně vyrobený z masivního dokonale vyleštěného kovu a jeho nedílnou součástí je vyklápěcí třínohý stojánek, pomocí kterého si budete moci vždy nastavit optimální sklon mikrofonu pro co nejlepší sejmutí zvuku. Koncovky nožiček na stojánku jsou chytře odpružené měkkou gumou, aby se ze stolu přenášelo co nejméně ruchů. Pokud by vám přeci jen nevyhovovalo umístění mikrofonu na stole, můžete využít vestavěný závit pro přímé našroubování na běžný mikrofonní stojan. Zepředu mikrofonu najdete tlačítko ON/OFF, multibarevnou led diodu a potenciometr pro ovládání hlasitosti monitoringu. Zezadu pak konektor miniUSB a sluchátkový výstup pro jack 3,5 mm.

Základní parametry

Charakteristika: kardioida
Frekvenční rozsah: 20Hz-20kHz 
Rozlišení: 16-bit, 44.1/48kHz

Mikrofon se po připojení k počítači s běžným novějším operačním systémem sám nainstaluje jako další zvuková karta a můžete s ním okamžitě začít pracovat. Co je ale pro mě důležitější - jako jeden z mála kvalitních mikrofonů jde připojit k iPad. Garageband jej pak okamžitě bez ptaní používá místo vestavěného mikrofonu. K připojení k iPad do verze 3 budete potřebovat originální (s neoriginální mi to nefungovalo) Apple redukci z 30pinového konektoru na USB. Pro verzi 4 s lightning konektorem si budete muset, stejně jako já, koupit další redukci, která se ovšem vyrábí už jen na mikroUSB, takže i nový kabel mezi mikrofon a redukci… Prostě Apple, no… :o). Ale stojí to za to. Jen k iPhonu jej bohužel nepřipojíte, protože by ho nedokázal napájet.

Závěr

Výše uvedené parametry Samson Meteor Mic ukazují naprosto dostačující čísla pro domácí nahrávání, interview, nebo hodně náročný voice chat. Nahrávka je naprosto čistá bez šumů a brumů. Ve firmě jsme si jej nainstalovali i na stálo do zasedačky pro videokonference. V místnosti 3x5 metrů si v pohodě poradil s osmi řečníky a dvěma účastníky na plátně.
A kromě toho všeho se dá velmi šikovně sbalit a odnést kamkoli... a hlavně: naprosto skvěle vypadá…

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY