Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 05.05.2018 - 09:00

„Samodomo headlesska“ Gibson SG

Při pádu na zadní plochu jsou elektrické kytary se zalomenou hlavicí v drtivé většině náchylné na naštípnutí nebo v horším případě odlomení této části nástroje a to často v oblasti nultého pražce. Pokud už ke kolizi a následnému defektu dojde, tak nezbývá než kytaru odnést k odborníkovi, který inkriminovanou část slepí, zafixuje, poté obrousí zbytky lepidla a nanese nový lak.

Zcela jinou cestou se po úrazu Gibsonu SG z roku 1993 rozhodl vydat kytarista-kutil, který z klasického modelu vytvořil tzv. headless verzi, ovšem v trochu archaičtějším stylu, než nabízejí např. moderní modely značek Strandberg, Kiesel (bývalý Carvin) apod.

Horní plát hlavice prostě přemístil k nově vyfrézovanému výkroji těla v místě popruhové rolny, kam usadil ladicí strojky (2 typy), jejichž hřídele tak nahradily struník a opačně natažené struny ukotvil v zámcích na nultém pražci. Výsledek této „inovace“ můžete posoudit na přiloženém videu.

Tagy Gibson Gibson SG
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY