Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 14.11.2014 - 23:01

Sada pro začínající: Orange Guitar Pack

Známý výrobce zesilovačů Orange přichází s paketem pro začínající kytaristy. Kompletní sada obsahuje vše, co bude kytarový adept potřebovat ke svému vývoji - elektrickou kytaru s polstrovaným měkkým pouzdrem, kombo Orange Crush PiX CR12L, klipovou ladičku, kabel, popruh, trsátka a také přístup k online výukovým lekcím, tedy Orange Music Education Rock Guitar Course.

Kytara je variací na oblíbený Gibson Les Paul, nástroj je vyroben z masivního dřeva (žádná překližka), přepínání a snímače jsou opět "gibsonovská" klasika - dva středně silné humbuckery, chromovaná mechanika tune-o-matic a kvalitní celokovové uzavřené ladicí strojky. Plastové krytky potenciometrů jsou ve stejném designu jaký najdeme u Orange aparátů. Na výběr budou tři barevné modifikace nástroje - oranžová, černá a bílá.

Dvanácti-wattové kombo Orange Crush PiX CR12L s kompaktními rozměry 29x30.5x17 cm a váhou 5,4 kg je osazeno 6-ti palcovým reproduktorem Crush s impedancí 8 ohmů. Obvody předzesilovače i koncového stupně tohoto aparátu jsou sice tranzistorové, ale kombo svým zvukem nezapře příbuznost k typickému zvuku britského výrobce.

Hlavní panel je kromě nástrojového vstupu a sluchátkového konektoru osazen potenciometry Gain, Volume, Overdrive a korekcemi basů, středů a výšek. Vypínač je společně se zdířkou přívodního kabelu umístěn na zadní straně. Kombo má uzavřenou ozvučnici, což 12-ti wattovému zesilovači a malému reproduktoru napomáhá k průraznějšímu soundu.

Orange Guitar Pack se na trhu objeví začátkem podzimu, ceny pro Českou republiku zatím nebyly stanoveny, ale v USA by se měl paket prodávat za cca 350 dolarů, což je vzhledem ke slušné kvalitě jednotlivých komponentů této sady poměrně zajímavá cena.

Tagy Orange
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY