Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Sada pro začínající: Orange Guitar Pack

Známý výrobce zesilovačů Orange přichází s paketem pro začínající kytaristy. Kompletní sada obsahuje vše, co bude kytarový adept potřebovat ke svému vývoji - elektrickou kytaru s polstrovaným měkkým pouzdrem, kombo Orange Crush PiX CR12L, klipovou ladičku, kabel, popruh, trsátka a také přístup k online výukovým lekcím, tedy Orange Music Education Rock Guitar Course.

Kytara je variací na oblíbený Gibson Les Paul, nástroj je vyroben z masivního dřeva (žádná překližka), přepínání a snímače jsou opět "gibsonovská" klasika - dva středně silné humbuckery, chromovaná mechanika tune-o-matic a kvalitní celokovové uzavřené ladicí strojky. Plastové krytky potenciometrů jsou ve stejném designu jaký najdeme u Orange aparátů. Na výběr budou tři barevné modifikace nástroje - oranžová, černá a bílá.

Dvanácti-wattové kombo Orange Crush PiX CR12L s kompaktními rozměry 29x30.5x17 cm a váhou 5,4 kg je osazeno 6-ti palcovým reproduktorem Crush s impedancí 8 ohmů. Obvody předzesilovače i koncového stupně tohoto aparátu jsou sice tranzistorové, ale kombo svým zvukem nezapře příbuznost k typickému zvuku britského výrobce.

Hlavní panel je kromě nástrojového vstupu a sluchátkového konektoru osazen potenciometry Gain, Volume, Overdrive a korekcemi basů, středů a výšek. Vypínač je společně se zdířkou přívodního kabelu umístěn na zadní straně. Kombo má uzavřenou ozvučnici, což 12-ti wattovému zesilovači a malému reproduktoru napomáhá k průraznějšímu soundu.

Orange Guitar Pack se na trhu objeví začátkem podzimu, ceny pro Českou republiku zatím nebyly stanoveny, ale v USA by se měl paket prodávat za cca 350 dolarů, což je vzhledem ke slušné kvalitě jednotlivých komponentů této sady poměrně zajímavá cena.

Tagy Orange

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY