Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Sabbathovský Paranoid v „halloweenském“ podání Roberta Frippa

Robert Fripp, skvělý kytarista, excentrický vizionář a duchovní otec kapely King Crimson, která ovlivnila zástupy muzikantů pohybujících se nejen v progrockových hudebních vodách, opět projevil smysl pro nadsázku a typický britský humor. Tentokrát se terčem stali kolegové z Black Sabbath a jejich skladba Paranoid ze stejnojmenného alba z roku 1970.

V rámci Halloweenu si Fripp, vyzbrojený kromě oblíbeného Les Paulu Fernandes Custom Gold s vibratem Kahler také stylovým falešným tetováním, střihnul tento song ve vězeňské cele. Zpěvu včetně pohybové choreografie se ujala jeho žena Toyah Wilcox. Dvojice už předtím stihla mimo jiné natočit obdobně pojatou cover verzi skladby Smoke On The Water od Deep Purple, která je situována na břeh jezera, a Toyah Wilcox zde vedle vokálního partu zastala i roli roztleskávačky. Další videa ze série Toyah & Robert's Sunday Lunch najdete zde.

Tagy Robert Fripp Toyah & Robert's Sunday Lunch

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY