Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 06.10.2016 - 09:00

Roland VP-03: miniverze ikonického vocoderu VP-330 Plus

Speciální řadu Roland Boutique tvoří série nástrojů, jenž zvukově i koncepčně vycházejí z legendárních a dnes už nevyráběných syntezátorů této japonské značky. Jednou ze stále vyhledávaných a ceněných ikon Rolandu je i vocoder VP-330 Plus, který firma uvedla na trh už koncem sedmdesátých let a nyní se v podobě nového modulu Roland VP-03 rozhodla reinkarnovat jeho organický a nezaměnitelný sound.

Nová kompaktní verze využívá technologie ACB s precizní emulací zvukového charakteru původního modelu, mikrofon na husím krku umožňuje modulovat a upravovat hlas v reálném čase, kromě vocoderu lze pracovat se smyčcovým rejstříkem, synth zvuky nebo VP-03 použít jako USB audio převodník. Novinkou je funkce Chord Memory (16x) pro hraní vybraných akordů jedním prstem a sofistikovaný sekvencer se samplingem hlasu.

Konektivita zahrnuje MIDI In a Out, USB, výstup sluchátek, hlavní audio výstup a mikrofonní XLR konektor umístěný na hlavním panelu. K zařízení je možné připojit také externí klávesnici K-25m a napájení obstarává čtveřice baterií (dobíjitelné články jsou společně s mikrofonem součástí balení).

Pokud vás oslovuje zvuk letitého vocoderu VP-330 Plus, který můžete slyšet na nahrávkách spousty světových kapel včetně Pink Floyd, Tangerine Dream, Vangelise, Mika Oldfielda nebo Underworld, tak nový Roland VP-03 určitě vyzkoušejte. Cena necelých 11 tisíc není nijak závratná.

Tagy Roland; Roland VP-330 Plus
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY