Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 08.03.2022 - 00:01

Roland UVC-02: desktopová stanice pro online prezentaci

Roland představil uživatelsky přívětivou dokovací stanici UVC-02 WPD (Web Presentation Dock), představující univerzální propojovací centrum pro křišťálově čistý zvuk i obraz, a to bez složitého nastavování systému. V několika krocích tak snadno zvýšíte kvalitu zvuku a videa pro online prezentace. Stačí připojit kameru (HDMI), klasický mikrofon či náhlavní soupravu a stanici následně propojit pomocí USB kabelu s počítačem. UVC-02 je samozřejmě kompatibilní i se smartphonem nebo hudebním nástrojem a lze na něm také přehrávat hudbu.

Počítač automaticky rozpozná UVC-02 jako primární zdroj webové kamery pro aplikace Zoom, Microsoft Teams, Cisco Webex a další. Prezentacím můžete dodat šmrnc i podkresovou hudební složkou nebo spouštět vlastní zvukové ukázky, potlesk apod. Díky okamžitému přístupu k přizpůsobitelným ovládacím prvkům, jako jsou například  tlačítka pro ztlumení audio/video kanálů či aktivaci mikrofonní větve, je obsluha modelu velmi rychlá a přímočará.

Zvuk je zpracováván v rozlišení 24-bit/48 kHz, vestavěná dvoustopá jednotka zvládá stereo / mono formát WAV (16-bit/48 kHz), nechybí digitální audio Linear PCM pro HDMI In a USB Stream. Efektová sekce zahrnuje kompresor, delay, expander, noise suppresor, ekvalizer, reverb, voice changer, ducker a signál lze ošetřit také anti-feedbackem či echo cancellerem.

Volit je možno výstupní video formáty YUY2 (nekomprimovaný) nebo Motion JPEG, rozlišení je dáno hodnotami 1920 x 1080, 1280 x 720, 640 x 480 a maximální frame rate dosahuje úrovně 60 fps. Další editace probíhají pomocí firemní aplikace pro platformy Windows a Mac. Kromě mikrofonního XLR vstupu s přepínatelným fantomovým napájením, umístěného na hlavním panelu, najdeme na čelní straně šasi zmíněný vstup HDMI-A, port USB-B 3.0, minijackové zdířky pro klopový/náhlavní mikrofon, Aux In a výstup monitoringu.

Prezentační audio/video stanice Roland UVC-02 Web Presentation Dock o rozměrech 124 x 117 x 52 mm a hmotnosti 460 g je dodávána společně s kabelem USB 3.0 a napájení (900 mA / 4.5 W)) obstarává USB port. Oficiální cena byla nastavena lehce nad hranicí 8000 Kč.

Tagy Roland Roland UVC-02

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY