Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 05.10.2016 - 00:01

Roland TD-50: nová vlajková loď mezi bicími moduly

Firma Roland si pro letošní podzim připravila premiéru zbrusu nového bicího modulu Roland TD-50, jenž svými vlastnosti a výbavou představuje vlajkovou loď v daném segmentu. Modul využívá špičkovou technologii Prismatic Sound Modeling pro dosažení maximálně věrného zvukového podání a novinkou jsou i digitální trigger vstupy pro ultrarychlou komunikaci s multi-senzorovým snare PD-140DS a ridem CY-18DR.

Roland TD-50 postavený na platformě V-Drums disponuje knihovnou s více než 400 nástroji a 100 soupravami, desetikanálovým USB audio výstupem pro multitrack recording, trojicí digitálních a 14-ti klasickými trigger vstupy, MIDI In, Out/Thru, XLR a jackovými audio výstupy, osmi přímými výstupy a přepracovaným editačním systémem V-Edit s režimem Snapshot, porovnávajícím původní a nový preset před jeho uložením.

O rychlé nastavení poměrů se stará osm tahových potenciometrů (Kick, Snare, Toms, Hi-hat, Crash, Ride, Aux a Ambience), každému padu lze nezávisle přiřadit kompresor a třípásmový ekvalizer, k dispozici jsou i tři efektové sekce s třicítkou efektů jako např. delay, flanger, saturator, reverb, enhancer atd. plus multi-band kompresor a čtyřpásmový EQ, jenž jsou zapojeny jako master efekty upravující celkový zvuk.

Nechybí možnost nahrávání/přehrávání tracků (WAW, SMF, MP3), metronom se známou funkcí Quiet Count nebo slot pro paměťové SD/SDHC karty. Maximální délka samplovaných vzorků (44.1/48/96 kHz) činí až 24 minut v mono a 12 minut ve stereo režimu.

Roland TD-50 se jako nová vlajková loď mezi bicími moduly stává sofistikovanou audio centrálou pro studiovou práci, cvičení i živou produkci, která díky technologii Prismatic Sound Modeling, rozšířené konektivitě a novým funkcím posunuje sound a možnosti modulů na další úroveň. Na pultech evropských obchodů se novinka objeví zřejmě ve druhé polovině listopadu a česká cena se bude pohybovat okolo 67 500 Kč.

Tagy Roland; Roland TD-50

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY