Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Roland S-1 Tweak Synth: další zástupce řady AIRA

Společnost Roland představila model S-1 Tweak Synth, malý syntezátor z produktové řady AIRA Compact, do níž náleží také nástroje T-8 Beat Machine, J-6 Chord Synthesizer a E-4 Voice Tweaker. Verze S-1, inspirovaná legendárním Rolandem SH-101 z osmdesátých let, nabízí čtyřhlasou polyfonii, technologii ACB (Analog Circuit Behavior) emulující chování klasických analogových okruhů, integrováno je inspirativní dotykové ovládání, sekvencer a celá řada dalších funkcí.

Tweak S-1 disponuje standardními ovládacími prvky s vyhrazenými potenciometry pro sekce oscilátoru (square, saw, sub, noise), obálky, filtrace a LFO s šesti režimy. Kromě toho je spodní část hlavního panelu vybavena 26 multifunkčními pady, které poskytují přístup ke klaviatuře s rozsahem přes dvě oktávy, a rozhraní pro 64krokový sekvencer se stejným počtem patternů.

Nechybí jednoduše editovatelný arpeggiator vybavený osmi mody, gyroskopický D-Motion umožňující různým nakláněním synthu ovlivňovat ladění, modulační parametry apod., efektová DSP jednotka se synchronizovanými delayi, studiovými reverby či chorusy vycházejícími ze synthů Juno a JX-3P, zvuková USB-C karta (audio / MIDI) nevyžadující instalaci driverů, dostatečně přehledný displej, rychlé nastavení tempa, posun v oktávách atd.

Na padech je možno také vytvářet vlastní tvary vln prostřednictvím funkce OSC Draw, zatímco parametr OSC Chop otevírá ještě větší harmonický potenciál díky možnosti rozřezat modulační vlny na sekce a vytvořit tak labyrint různých textur. Šumový oscilátor je navíc schopen přidávat sweepy a pulzující zvukové efekty. Využít lze nastavení pravděpodobnosti, dílčí kroky a další funkce, jako je rychlost, náhodné přehrávání a portamento.

Konektivita sestává z dvojice jackových konektorů MIDI In/Out, portu USB-C a minijackových zdířek Sync In/Out, Mix In/Out, přičem posledně jmenovaný výstup lze použít také pro připojení sluchátek. Napájení je řešeno pomocí zmíněného SUB portu nebo dobíjitelné Li-ion baterie s průměrnou výdrží 4.5 hodiny nepřetržitého provozu. Roland S-1 Tweak Synth o rozměrech 188 x 106 x 36.2 cm a hmotnosti 305 g je na českém trhu dostupný za cenu pohybující se okolo 4900 Kč.

Tagy Roland Roland S-1 Tweak Synth

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY