Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 10.08.2019 - 12:00

Roland BTM-1: aktivní Bluetooth monitor použitelný i pro kytaru

Různé přenosné poslechové systémy opatřené bezdrátovým rozhraním Bluetooth zažívají v poslední době boom a výrobci se snaží nabízet i různé speciálněji orientované modely, což je i případ novinky z produkce japonského Rolandu, která nese označení BTM-1 a rozšiřuje aktivní stereo monitor o samostatný kanál pro připojení el. kytary.

Šasi se zakulacenými hranami ukrývá dvojici speciálně kalibrovaných širokopásmových reproduktorů o průměru 15 cm. Měniče jsou optimalizovány pro standardní poslech audia i pro kytarový zvuk, projekci spodních pásem zvýrazňují bassreflexy a zařízení je osazeno duálním koncovým zesilovačem s maximálním výkonem 2x4 W.

Na horním panelu najdeme čtveřici kulatých tlačítek s funkcemi Power, Bluetooth, +- Volume přiřazených k přehrávací jednotce, zatímco analogový kytarový předzesilovač disponuje potenciometry gainu, tónové clony, hlasitosti a také FX spínačem aktivujícím integrovaný vintage delay s kratší časovou odezvou. Přepínání mezi zkresleným a čistým kanálem obstarává kombinace tlačítek +- Volume FX.

Na pravém boku je umístěn minijackový Aux In, sluchátková zdířka, kytarový vstup a USB port micro- B, určený k dobíjení vestavěné Li-on baterie s průměrnou výdrží cca 6 hodin nepřetržitého provozu. Pro streamování slouží technologie Bluetooth 4.0 se specifikací Power Class 2 o dosahu přibližně 10 m a rozhraní podporuje profily A2DP/AVRCP s kodekem SBC.

Flexibilní systém Roland BTM-1 o rozměrech 264x78x100 mm a hmotností 920 g by se měl na trhu objevit s cenovkou pohybující se pod hranicí 200 eur a součástí balení je i USB kabel.

Tagy Roland Roland BTM-1
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY