Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 17.03.2022 - 00:01

Roland Aerophone AE-20: další generace dechového synthu

Po modelech Aerophone AE-10, GO, Mini a Pro představil Roland další digitální dechový syntezátor s označením Aerophone AE-20, který vychází z vlajkové lodi AE-30 Pro. Novinka slibuje obdobně vysokou úroveň hratelnosti, ale v kompaktnějším a lehce zjednodušeném formátu, což se samozřejmě otisklo i v přístupnější cenovce. Stejně jako ostatní modely této produktové řady poskytuje AE-20 širokou paletu zvuků, včetně klarinetu, saxofonu, trubky, flétny, smyčcových nástrojů atd.

O realistické generování zvuku se opět stará osvědčená patentovaná technologie SuperNATURAL, kombinovaná se sytémem Zen-Core, jenž zajišťuje emulaci digitálních a analogových syntezátorů. Stejný typ enginu, který nabízí detailní reprodukci, artikulaci a rozšířenou dynamickou odezvu, mimochodem využívají např. synthy Roland Fantom či Jupiter-X.

Integrován je náustek v klasickém stylu, mimořádně citlivé dechové senzory a nechybí možnost přizpůsobení prstokladu. Díky okamžité transpozici a sedmioktávovému rozpětí je hráč schopen obsáhnout jakýkoliv styl bez omezení rozsahu, které je obvyklé u tradičních akustických nástrojů. K dispozici jsou dva vestavěné reproduktory o průměru 2.8 cm napojené na stereofonní koncový zesilovač 2 x 1.5 W a efektová sekce s delayem, chorusem nebo reverbem.

Připraveno je 600 scén (12 oblíbených), více než 260 presetů, bezdrátový Bluetooth modul 4.2 s podporou A2DP, GATT, SBC, hlavní jackový výstup, sluchátkový konektor, USB-C port (audio/MIDI) a další zvuky lze uložit na flash disk. Editaci usnadňuje OLED displej, začínajícím muzikantům může přijít vhod aplikace aplikací Aerophone Lesson a další potenciál nástroje odemkne bezplatný software Aerophone Pro Editor.

Roland Aerophone AE-20 o rozměrech 632 x 133 x 84 mm, hmotnosti 1.1 kg a proudovém odběru cca 900 mA je napájen šesti AA bateriemi nebo adapterem 5.7V, při použití Ni-MH článků s kapacitou 1900 mAh udává výrobce průměrnou dobu nepřetržitého provozu okolo 6 hodin. Oficiální cena se pohybuje pod hranicí 25000 Kč, součástí dodávky je napaječ, krytka náustku, řemínek na krk, kabel USB-C – USB-A, převozní pouzdro a další doplňky.

Tagy Roland Roland Aerophone AE-20

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY