Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 08.01.2018 - 00:01

Rogers Dyna-Sonic Snare: legenda je zpět

Překvapivou a pro mnohé hráče velmi vítanou zprávou bylo oznámení dnes už ikonické značky Rogers Drums, která se po dlouhé pauze rozhodla v minulém roce vrátit na trh. Bicí soupravy Rogers sice zaznamenaly největší úspěch v 50. a 60. letech, nicméně i během následujících desetiletí měly výrobky této firmy mezi bubeníky výjimečnou pozici a výrazně ovlivňovaly směřování konkurenčních společností.

Důkazem, že to znovuzrozená značka myslí se svým návratem mezi elitní výrobce vážně, je dvojice nových modelů bubínků Dyna-Sonic o rozměrech 14 x 5 a 14 x 6.5 palce, jenž v sobě spojují muzikální vintage sound s novými technologiemi, stylovým designem a kvalitním zpracováním podpořeným mnohaletými zkušenostmi.

Novinky, vycházející z klasického modelu z 60. let, mají korpusy lepené z pěti vrstev javoru a topolu, 10 mušlí "Bread & Butter", třikrát ohýbané ráfky o síle 1.6 mm, patentovaný plovoucí systém struníku s kolejnicemi z lité oceli a struněním (20) s nezávislým nastavením a také šroub s funkcí ITC (Internal Tone Control) pro rychlé nastavení tenze.

Díky této koncepci produkují snare Dyna-Sonic nadstandardně čistý zvuk s rychlou odezvou, každý úder je pevný a jasně ohraničený bez nežádoucích interferencí, samozřejmostí je široký dynamický rozsah bez tzv. hluchých míst a skvělá rezonantnost s vyváženou frekvenční charakteristikou. Kromě bubínků bude firma nabízet také řadu náhradních dílů kompatibilních s původními a v současnosti už poměrně raritními variantami.

Obě nové verze Rogers Dyna-Sonic budou dostupné v elegantních povrchových úpravách White Marine Pearl, Black Diamond Pearl a Silver Sparkle. Novinky se v distribuci objeví pravděpodobně na přelomu ledna a února za cenu pohybující se pod hranicí 800 dolarů.

Tagy bicí Rogers Rogers Dyna-Sonic Snare
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY