Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - St, 23.02.2022 - 15:00

Rí Ra šíří dobrou zábavu, pokřtí desku Two sisters

Kapela Rí Ra hrající keltskou folkovou hudbu se na české hudební scéně pohybuje už přes deset let. V jejím středu působí také členka našeho týmu Daniela Vránová, která je překladatelkou a editorkou našeho partnerského magazínu Insounder. Tento pátek 25. února v pražské Balbínce pokřtí své nové album Two sisters.

Nahrávání novinky proběhlo ve studiu bolivijského multiinstrumentalisty Ronalda Solize a o master s mixem se postaral přední bluegrassový muzikant Ondra Kozák.

Název kapely pochází z irského rírá, tedy dobrá zábava. Kapela má ve svém repertoáru písně a balady v angličtině, francouzštině, irštině a skotské gaelštině, a instrumentální jigy a reely. Hráči se nedrží striktně harmonie a melodiky tzv. keltské hudby, ale využívají i basový slap a jazzovou improvizaci. Kapela vystupovala v Irsku, Belgii, na Slovensku a na mnoha festivalech a v klubech po celé ČR.

Od křtu minulé desky Fairy (2011) se kapela hráčsky proměnila. Kromě zpěvačky a hráčky na irskou flétnu Kláry Fanty v kapele působí nejen Daniela Vránová (flétna a whistle), ale také Linda Jarošová (housle), Michal Rudolf Cádra (kytara), David Ryšánek (basa) a Lukáš Let (cajon / bicí).

Desku v Balbínce v pátek 25. února od 20 hodin pokřtí guru irského tance a kultury v Čechách Vašek Bernard, známý organizátor mezinárodní letní dílny Bernard Summer School. Kromě kapely zde vystoupí také bývalá zpěvačka Ríry Markéta Bínová a kapela dá posluchačům nahlédnout do své historie i chystanou foto-projekcí.

Tagy Rí Ra

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY