Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 09.10.2021 - 00:01

Retro baskytary Gibson Non-Reverse Thunderbird 2021

Gibson se po letech vrací k basové edici Non-Reverse Thunderbird, která na rozdíl od známějšího modelu Thunderbird nabízí klasičtěji pojatý tvar těla, což nástrojům dodalo stylový retro design. Standardně koncipovaná hlavice je opatřena odlehčenými mechanikami, pomáhajícími eliminovat případné přepadávání nástroje, a finální úprava tvořená tenkou vrstvou nitro laku umožňuje dřevu dýchat a v průběhu času zlepšovat své rezonanční vlastnosti.

Oproti konvenčnímu Thunderbirdu lehce kompaktnější mahagonový korpus doplňuje lepený krk ze stejného materiálu, vybavený kulatějším profilem, hmatník z indického palisandru o radiusu 12 palců nese 20 středně silných pražců medium jumbo, ořech z kompozitu GraphTech široký 40.6 mm a akrylátové poziční značky. Menzura byla vyměřena na 34 palců.

Basy využívají dvojici firemních humbuckerů Thunderbird Rhythm/Lead se silným výstupem, ovládaných společnou tónovou clonou a samostatnými hlasitostmi, takže hráč si může plynule nastavit poměr obou snímačů, jejichž cívky jsou ukryty v chromovaných pouzdrech. Krytky potenciometrů Black Top Hat / Silver ctí vintage styl šedesátých let.

Kobylka typu top-load s masivní základnou uchycenou třemi výškově nastavitelnými šrouby, připomínajícími řešení použité u kytarových struníků stopbar, má vyfrézované kotvící drážky znatelně urychlující výměnu strun, a při výběru ladicích mechanik tentokrát výrobce vsadil na špičkové odlehčené strojky Ultralite značky Hipshot.

Série Gibson Non-Reverse Thunderbird ročníkové řady 2021, navazující na originální edici z roku 1965, je k dispozici v barevných úpravách Inverness Green, Faded Pelham Blue nebo Sparkling Burgundy, kombinovaných s bílým třívrstvým pickguardem. Oficiální cena se na americkém trhu pohybuje pod hranicí 1800 dolarů, včetně kvalitního pevného pouzdra.

Tagy Gibson Gibson Non-Reverse Thunderbird 2021
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY