Přejít k hlavnímu obsahu
Daniela Kolářová přio natáčení Máni. | Foto: Sylva Louthanová
Daniela Kolářová při natáčení Máni. | Foto: Sylva Louthanová
redakce -

Radosta do klipu povolala Danielu Kolářovou, podporují hospicovou péči

Známá česká herečka Daniela Kolářová vůbec poprvé ve své kariéře přijala účinkování v hudebním videoklipu. Stalo se tak na pozvání skupiny Radosta, která se hlásí k odkazu nesmrtelné české komedie Kulový blesk. V něm si Daniela Kolářová zahrála Knotkovou, manželku hlavního představitele, kterého ztvárnil Josef Abrhám. Prostřednictvím klipu se kapela snaží podpořit u nás podfinancovanou hospicovou péči.

Videoklip Máňa je druhým singlem kapely Radosta z připravovaného alba Dvanáctisměna, které vyjde na české značce Indies Scope Records. Plzeňská kapela se věnuje v originální kombinaci rockové hudby a hlášek z filmu Kulový blesk každou skladbou jedné z postav této legendární komedie Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka. Album vydá Radosta na konci května a nabídne Kulový blesk zpracovaný ojedinělým způsobem a nebývalým rozsahem.

„Nechtěli jsme udělat jen velkolepý klip, který by zviditelnil kapelu a stál příšerně peněz. Připadalo nám to jako zbytečné mrhání penězi. Tématem skladby Máňa je čas každého z nás a tak nám i vzhledem k vlastním zkušenostem připadalo logické natočit klip a zároveň podpořit hospicovou péči, která je u nás bohužel trvale podfinancována,“ říká frontman a zakladatel kapely Jan. J. Šimon.

Daniela Kolářová, která přijala pozvání k vůbec prvnímu hudebnímu videoklipu ve své bohaté herecké kariéře, se v rámci podpory dobré věci vzdala nároku na honorář. „Hlavním poselstvím skladby je plynoucí čas, který neměří každému stejně. Rozhodli jsme se podpořit Hospic Svatého Lazara v Plzni, ale přes portál dobratecka.cz, může každý sledující podpořit hospic právě ve svém okolí,“ doplňuje saxofonistka Brazilská Klára.

Mimo zmíněné Daniely Kolářové a členů skupiny Radosta se na videu podílel také oceňovaný režisér a kameraman hudebních klipů Ondřej Urbanec (Kapitán Demo, Tata Bojs, Kryštof, Mirai, Lake Malawi ad.) společně s kolegou Karlem Vaňkem z Manavideo a Jirka Hofreitr z Nadačního fondu Muži proti rakovině.

Tagy Radosta Indies Scope

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY