Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 23.07.2022 - 08:00

Puzzle Effects: pedály, které nepotřebují kabely

Koncepce modulárních pedalboardů, umožňujících libovolně spojovat různé efekty, šetřit místo a eliminovat změť kabelů, se s přestávkami a různou mírou úspěchu objevuje již více než 40 let. Nejnovějším návrhem, který se snaží tuto myšlenku uchopit s jistou originalitou, je projekt francouzské společnosti Puzzle Effects. Ta vyvinula pedály, které mají do sebe zapadající tvar dílků puzzle a v přiléhajících plochách jsou integrovány kontakty pro vedení zvukového signálu a napájení. Na horní straně šasi mají také standardní jackové konektory pro použití s klasickými efekty.

Po výrobě plastových prototypů vytištěných pomocí 3D tiskárny oznámila značka první tři finální produkty s hliníkovým šasi,  přepínáním true bypass a standardním 9V napěťovým napájením. K dispozici je booster Rocket osazený J-FET okruhem a aktivním dvoupásmovým ekvalizerem, overdrive Buggy s konvertorem napětí (18 V), hlasitostí, gainem a clonou, a také delay Submarine využívající čip PT2399 s parametry Time, Repeats, Blend. Cena analogových, ručně kompletovaných pedálů se pohybuje od 159 do 199 eur.

Tagy Puzzle Effects

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY