Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

První soutěž: Zapátráte s námi po Sugar Manovi?

Chcete vyrazit na příběh o Sugar Manovi, který byl slavnější než Rolling Stones a nevěděl o tom? Máme pro vás nachystáno 10 vstupenek pro dva zdarma. Stačí, když nám kdykoli během dneška pošlete správnou odpověď na jednu jednoduchou otázku a zrovna připojíte preferované pražské kino a den kdykoli od 15. do 30. března. Vylosovaným deseti soutěžícím dáme v pátek dopoledne vědět.

Otázka zní: Jak se jmenuje člen skupiny Rolling Stones, který ve svých úspěšných memoárech, vydaných v češtině v létě 2011, psal o nesnesitelnosti Micka Jaggera?

Pátrání po Sugar Manovi vypráví neuvěřitelný, ale pravdivý příběh Rodrigueze: největší rockové hvězdy 70. let, která nebyla. Dva producenti objevili Rodrigueze na konci 60. let v kouřové mlze zapadlého detroitského baru. Byli ohromeni a přesvědčeni, že mu písně plné silných melodií a prorockých textů zajistí pověst největšího hudebníka své generace. Dvě alba, která nahrál, však naprosto propadla, zpěvák se vytratil ze scény a zbyly jen historky o sebevraždě na pódiu. Pirátská kopie jedné z nahrávek se mezitím náhodou dostala do Jižní Afriky, kterou apartheid odřízl od zbytku světa. V následujících dvou desetiletích se Rodriguez v JAR stal fenoménem, jehož sláva předčila Rolling Stones. Film sleduje snahu dvou Rodriguezových fanoušků, kteří touží zjistit, co se opravdu stalo s jejich hrdinou. A tomu, co objeví, se sami nestačí divit. Film byl oceněn Oscarem v kategorii Nejlepší dokumentární film roku 2013.

Neuvěřitelný příběh zpěváka Rodrigueze bude první dva týdny k vidění exkluzivně v pražských kinech Světozor, Aero a Oko a také online na aerovod.cz. Od 1. dubna pak také v dalších kinech ČR...

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY