Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 07.08.2021 - 08:00

První pohled do nového nahrávacího studia firmy Marshall

Společnost Marshall, známá především svými kytarovými zesilovači, se nyní přesouvá také do světa rekordingu, a ve svém sídle v anglickém Milton Keynes, ležícím zhruba 75 km severně od Londýna, otevírá zbrusu nový studiový areál. Ústředním bodem režijní místnosti o rozloze 42 m² je výrazně modifikovaný mixážní pult Neve 8048, který slibuje hřejivý projev vintage pultů ze 70. let se zvýšenou frekvenční odezvou a atakem. Nechybí ani klasické outboardy, osazené například kompresor/limiterem Universal Audio UA 1176LN, komprimací DBX 160A nebo optickým lampovým kompresorem UA LA-2A a dalšími rackovými efekty.

Jak se dalo očekávat, studio je plné zesilovačů a kabinetů Marshall, spolu s kytarami Fender i Gibson, různými pedály, bicími značky Natal doplněnými činely Zildjian řady K a vybírat lze z mnoha ceněných, lety osvědčených mikrofonů Neumann, Telefunken apod. Velký sál (220 m² + pódium 42 m²) je možno nastavit v několika konfiguracích a studio se může postarat o vše počínaje nahráváním, mixováním a hudební produkcí až po voiceovering, oblasti video či foto, podcasting apod. První oficiální virtuální prohlídku studia Marshall přináší přiložené video.

Tagy Marshall
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY