Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 07.08.2021 - 08:00

První pohled do nového nahrávacího studia firmy Marshall

Společnost Marshall, známá především svými kytarovými zesilovači, se nyní přesouvá také do světa rekordingu, a ve svém sídle v anglickém Milton Keynes, ležícím zhruba 75 km severně od Londýna, otevírá zbrusu nový studiový areál. Ústředním bodem režijní místnosti o rozloze 42 m² je výrazně modifikovaný mixážní pult Neve 8048, který slibuje hřejivý projev vintage pultů ze 70. let se zvýšenou frekvenční odezvou a atakem. Nechybí ani klasické outboardy, osazené například kompresor/limiterem Universal Audio UA 1176LN, komprimací DBX 160A nebo optickým lampovým kompresorem UA LA-2A a dalšími rackovými efekty.

Jak se dalo očekávat, studio je plné zesilovačů a kabinetů Marshall, spolu s kytarami Fender i Gibson, různými pedály, bicími značky Natal doplněnými činely Zildjian řady K a vybírat lze z mnoha ceněných, lety osvědčených mikrofonů Neumann, Telefunken apod. Velký sál (220 m² + pódium 42 m²) je možno nastavit v několika konfiguracích a studio se může postarat o vše počínaje nahráváním, mixováním a hudební produkcí až po voiceovering, oblasti video či foto, podcasting apod. První oficiální virtuální prohlídku studia Marshall přináší přiložené video.

Tagy Marshall

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY