Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

PRS SE Zach Myers Signature 2014: vytuněný khaki krasavec

Začátek letošního roku se u společnosti Paul Reed Smith nese ve znamení dalšího signovaného modelu člena rockových Shinedown Zacha Myerse.

Kytarista, jenž svůj první nástroj z dílny PRS vlastnil v patnácti letech (PRS Custom 22), už jeden model nesoucí jeho jméno pomáhal navrhovat před čtyřmi lety (ZM SE 2010, tři humbuckery), proto firma novinku označuje i rokem vzniku - PRS SE Zach Myers Signature 2014. Tvar nástroje vychází ze série Singlecut (tvar ala Les Paul), na mahagonovém korpusu s rezonančními dutinami je pro lepší projekci vyšších frekvencí nalepen javorový plát a v místě pro oporu pravé ruky je vyfrézovaný tzv. f-hole.

Mahagoný krk je k tělu spojen lepením, palisandrový hmatník s plochým radiusem je osazen 22 jumbo pražci a pro kytary Paul Reed Smith typickými intarziemi v podobě letícího ptáka. Profil krku se řadí mezi spíše plnější a příjemný pocit ze hry zvyšuje taky matný lak, umožňující přirozený pohyb palce levé ruky po krku. Nástroj má krátkou menzuru 24.5 palce. Šachtu pro šroub nastavující výztuhu krku zakrývá plastová destička s iniciálami ZM a na hlavě kytary najdeme i jméno kytaristy včetně označení modelu SE.

Ladicí strojky ve vintage stylu mají plastové zvonky v odstínu mint green a na těle jsou struny ukotveny jednoduchou, masivní, pochromovanou mechanikou stoptail s nastavitelnými kameny (pro doladění oktáv).

Čtveřicí potenciometrů (2x volume, 2x tone) s knoby z průhledného plastu, ovládáme dva humbuckery - kobylkový PRS SE 245 Treble a krkový PRS SE 245 Treble Bass v barevném provedení zebra. Snímače přepíná klasický třípolohový switch (kombinace kobylkový HB, oba HB, krkový HB).

PRS SE Zach Myers Signature 2014 bude dodáván v zeleném transparentním laku Trampas Green. Barevný lak je nanesen pouze na javorovém plátu korpusu, zbytek těla, stejně jako krk i hlava nástroje jsou v přírodním mahagonu ošetřeném pouze matnou vrstvou nenarušující přirozený vzhled dřeva.

Tagy PRS SE Zach Myers Signature 2014

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY