Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

PRS SE DGT: dostupnější signatura Davida Grissoma

Model DGT (David Grissom Trem) patří k nejúspěšnějším podpisovým nástrojům z prémiové marylandské edice PRS Core, což se samozřejmě odrazilo na ceně pohybující se v závislosti na konkrétní verzi mezi 4 až 6.8 tisíci dolarů. Výrobce se nyní rozhodl nabídnou tento typ nástroje i méně majetným hráčům a představil finančně dostupnější provedení PRS SE DGT, na němž opět spolupracoval se zkušeným kytaristou Davidem Grissomem, jenž hrál důležitou roli nejen při vývoji své první signatury, ale podílel se i na vzniku originálního modelu PRS McCarty z počátku devadesátých let.

Grissomovi nejsou vintage nástroje cizí, jeho znalosti o výrobě kytar, designu a specifikacích jsou rozsáhlé a všechny tyto znalosti využil k tomu, aby přenesl svůj signature model americké provenience do asijské řady SE. Ta opět vychází  z platformy McCarty DGT, poprvé představené v roce 2007.

Korpus opatřený javorový topem je kombinován s lepeným krkem z jednoho kusu mahagonu se speciálním profilem DGT a palisandrovým hmatníkem o radiusu 10 palců, osazeným 22 vyššími pražci. Zvuk přenáší dva humbuckery DGT "S" s vintage charakteristikou, ovládané třípolohovým páčkovým přepínačem, samostatnými hlasitostmi a společným potenciometrem tónové clony.

Ovladače Volume disponují spínači push/pull aktivujícími vnitřní cívku daného snímače, takže na výběr je celkem šest konfigurací. Niklovaný hardware zahrnuje patentované lisované vibrato PRS s masivní základnou a standardní celokovové ladicí mechaniky PRS.

Signatura PRS SE DGT je dostupná v provedení Gold Top s hmatníkem zdobeným kulatými orientačními značkami „Moon“ nebo v transparentním laku McCarty Tobacco Sunburst, kdy výrobce u hmatníku použil pro značku tradiční ptačí intarzie. Cena modelu v úpravě Gold Top se pohybuje okolo 850 dolarů, verze McCarty Tobacco Sunburst vyjde na cca 900 dolarů, součástí dodávky je měkké polstrované pouzdro.

„Na téhle kytaře jsem se hodně podílel a jsem na ni opravdu hrdý. Řada SE je o světelné roky napřed oproti všemu, co jsem mohl dostat do rukou, když jsem začínal hrát – je úžasné, jak daleko se kvalita posunula – a jsem hrdý, že mohu tuto kytaru nabídnout více lidem,“ říká David Grissom.

Tagy PRS PRS SE DGT

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY