Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

PRS SE A40E 2022: elektroakustika se systémem PRS/Fishman

Letos dostaly všechny akustické kytary Paul Reed Smith z asijské edice SE inovovanou elektroniku v podobě snímače a předzesilovače PRS-Voiced Fishman Sonitone. Jako první nástroj z této modifikované série prezentoval výrobce verzi PRS SE A40E 2022, patřící do kolekce Angelus Cutaway s moderně koncipovaným tělem, opatřeným hybridním žebrováním a výřezem spodního lubu pro pohodlnější přístup k vyšším polohám hmatníku.

Nová elektronika PRS-Voiced Fishman Sonitone, která byla zvukově optimalizována v marylandských studiích PRS a následně dokončena designerem Larrym Fishmanem a jeho týmem, poskytuje dynamický, organický tón a umožňuje hráčům snadno přenést zvuk této kytary ze zkušebny na pódium či do nahrávacího studia. Přepracovaný aktivní okruh najdete ve všech elektroakustikách PRS řady SE, tvořené kromě modelu A40E nástroji P20E Tonare Parlor, T40E Tonare Grand a A50E / A60E Angelus Cutaway.

„Ekvalizer v tomto snímacím systému zní, jako byste kytaru nahrávali mikrofonem,“ říká zakladatel značky Paul Reed Smith. „Je to velmi muzikální. Všichni tady jsou se zvukem spokojeni.“ Elektronika je vybavena snímačem pod kobylkou a předzesilovačem umístěným v ozvučném otvoru se snadno přístupnými ovladači hlasitosti a tónové clony. Šachta pro 9V baterii se nachází společně s jackovým výstupem pod plastovou destičkou na spodním lubu.

Korpus PRS SE A40E je osazen masivní vrchní deskou ze smrku sitka a zadní desku a luby z ovangkolu, které jsou doplněny estetickými prvky, jako je tygří akrylové lemování a krémová vazba. K muzikálnímu soundu přispívá hybridní výztuha PRS X/Classical sestávající z tradičního žebrování „X“ u ozvučného otvoru a vějířovité výztuhu v dalších částech topu. Zadní deska a luby jsou lepeny klasickým způsobem. Díky zvolenému řešení může horní deska volněji vibrovat a tón nástroje má zřetelnější asertivnější projev..

Dynamice a konkrétnosti zvuku napomáhá také kompenzované kostěné sedlo, struny jsou pomocí kolíčků ukotveny v ebenové kobylce, ze stejného materiálu je i hmatník o radiusu 11.81 palců, nesoucí dvacítku pražců a ořech z kosti široký 42.8 mm. Ladění obstarávají firemní celokovové strojky, mahagonový krk je opatřen profilem Wide Fat a menzura byla vyměřena na 25.3 palců.

Elektroakustický Paul Reed Smith SE A40E 2022 je nabízen v transparentních úpravách Natural nebo Tobacco Sunburst, oficiální cena se pohybuje okolo hranice 800 dolarů. Součástí dodávky je kvalitní pevné pouzdro, nástroj v továrně seřídili na struny .012/.053.

Tagy PRS PRS SE A40E 2022

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY