Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 06.09.2020 - 00:01

Programovatelný mini looper TC Electronic Ditto+

Dánský TC Electronic měl doposud ve své nabídce pět modelů pedálových smyčkovačů řady Ditto, zastoupených verzemi X4, X2, Jam X2, Stereo a také kompaktním provedením Ditto, bestsellerem v kategorii maloformátových smyčkovačů, který nyní dostává nástupce v podobě inovované verze Ditto+. Novinka disponuje oproti předchůdci výrazně větší kapacitou paměti, rozšířeny byly možnosti ovládání, přibyl barevný displej a v neposlední řadě i pokročilé algoritmy.

Velkoryse pojaté datové úložiště pojme plných 60 minut záznamu nekomprimovaného audia v 24-bitovém rozlišení a k dispozici je 99 presetů pro ukládání smyček či celých tracků, takže uživatel může při vystoupení využít připravené rytmické smyčky nebo rozsáhlé podkresové stopy.

Praktický režim Extend Loop Mode umožňuje s pomocí stackingu (stohování) nahrávat delší vrstvy na kratší smyčky a především v pódiové praxi mnoho hráčů uvítá funkci Auto Cue, kdy při vytváření další vrstvy postačí nášlapný spínač stisknout před koncem prvním smyčky a inteligentní algoritmus, jenž rozpozná začátek prvního loopu, automaticky synchronizuje přehrávaný záznam.

Kromě tradičního potenciometru Loop Level je hlavní panel osazen dvojicí tlačítek pro pohyb v presetech, displej zobrazuje veškeré informace o zvoleném loopingovém modu, délce či pozici záznamu, a multifunkční footswitch ovládá parametry Rec, Play, Overdub, Undo, Redo, Stop a Clear.

Masivní kovový přepínač vrací v modu Loop Clear efekt do režimu true bypass, samozřejmostí je cesta Analog-Dry-Through udržující integritu originálního signálu při zapnutém looperu, USB port umožňuje import a export tracků a samozřejmostí je nulová latence systému. Vzhledem k miniaturním rozměrům šasi obstarává napájení výhradně adapter (9V/100mA). Cena programovatelného mini looperu TC Electronic Ditto+ byla nastavena okolo hranice 110 eur včetně USB kabelu.

Tagy TC Electronic TC Electronic Ditto+
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY