Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Produkční systém NI Maschine MK3

Berlínská společnost Native Instruments se rozhodla inovovat předchozí model produkční stanice MK2 z roku 2012 a výsledkem je pokročilý hybridní (software/hardware) systém Maschine MK3 s novými funkcemi, vylepšeným ovládáním a integrovanou zvukovou kartou.

Na hlavním panelu nyní najdeme hned dva LCD displeje s vysokým rozlišením, 16 podsvícených padů s citlivější odezvou pro ovládání rytmických patternů, melodií, akordů, efektů, parametrů plug-inů atd., velocity lze nastavit v 16 krocích, nechybí multifunkční lišta Smart Strip převzatá z modelů Komplete Kontrol a Maschine Jam s přiřaditelnými parametry včetně pitch-bendu a modulace, nový je také čtyřstranný ovladač pro rychlejší procházení presety a navigaci a vylepšena byla i editace sekcí Arranger, Mixer, Sound Browser a Sampler.

Změnou prošla dedikovaná tlačítka s funkcemi Variation, Navigate, Events, Keyboard, Chords, Step, Pitch, Mod, Perform, Notes, File, Settings, Fixed Velocity, Macro apod., součástí zařízení je kvalitní zvuková karta s převodníky 24-bit/96 kHz, MK3 podporuje formáty VST, Audio Units, AAX 32, AAX 64, ASIO, CoreAudio, WASAPI a Stand-alone a inovace se dočkala také sekce Transport s hlubší integrací s většinou DAW a přímým přístupem k vybraným funkcím.

Stanice je kompatibilní s platformami Mac OS X 10.11 a OS 10.12 nebo Windows 7, 8, 10 a konektivita sestává z konektoru sluchátek s vlastním potenciometrem hlasitosti, dvojice výstupů Line Out (opět s hlasitostí), dvou vstupů Line In, mikrofonního vstupu s plynulým nastavením citlivosti, DIN zdířek MIDI in/Out, vstupu pro externí pedál, napájecího konektoru pro adapter 15V/1.2A a USB portu, který slouží také k napájení, takže systém doplněný např. tabletem je možno používat téměř kdekoliv.

Třetí generace série Native Instruments Maschine MK3, jejíž hardwarová výbava kombinuje modely MK2, Maschine Studio a Maschine Jam, by se měla na evropském trhu představit v první polovině října za cenu cca 600 eur.

Tagy Native Instrruments NI Maschine MK3

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY