Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - St, 27.09.2017 - 09:00

Příběh baskytary: workshop o 400 letech spodních frekvencí

Druhý ze série workshopů, které pořádá baskytarista a kolega Marek Bero proběhne 22. října od 17 h v prostoru holešovického Vnitroblocku v Jack Daniel´s Music Factory. Téma Příběh baskytary aneb 400 let spodních frekvencí je dvouhodinovou interaktivní přednáškou o historii baskytary a basových frekvencí v hudbě vůbec.

Je to tak – basa jako hudební nástroj je jedním z nejmladších hudebních elementů. Basové linky jsou tady s námi necelých čtyři sta let, ale jejich role a důležitost se dramaticky změnila. Přes skromné počátky a absenci nástroje, který by byl určený výhradně pro produkci basových frekvencí, se basa propracovala na nepostradatelnou a výsostně určující složku moderní hudby.

Marek, jehož doménou jsou všechny spodní frekvence, slibuje bohatý fotografický materiál i naživo zahrané ukázky slavných skladeb 50., 60., 70., 80., 90. let až do současnosti. Dozvíte se, kteří hráči a jakým způsobem ovlivnili vývoj moderní populární hudby.

Vstup je je díky podpoře firem Yamaha, Markbass a Alfedus Music volný, kapacita je ale omezená maximálně na 60 účastníků.

Tagy Marek Bero baskytara

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY