Přejít k hlavnímu obsahu
Witus se v klipu snaží postavit obrovský dům z karet. | Foto: z klipu, kamera Jakub Strim
Witus se v klipu snaží postavit obrovský dům z karet. | Foto: z klipu, kamera Jakub Strim
Zdeněk Neusar -

Premiéra: Witus vydává klip, co je „nejlepší, jakej teď může bejt“

Nejlepší, přes všechen „hejt“. Ten vnitřní, i ten vnější. Witus ve své nové skladbě hledá hranice sebelásky. Stav, kdy se člověk neničí, ale něco dělá. Videoklip k songu Nejlepší, na kterém hudebník spolupracoval s Jakubem Strimem, v magazínu Frontman uvádíme v premiéře.

Při prvním zhlédnutí videa se mně vybavila vzpomínka na bestseller Jsi úžasný od kazatele a spisovatele Maxe Lucada. Poselstvím této útlé knížky je, že krása se skrývá v každém z nás. Optikou videoklipu Wituse pak s trochou nasazení a píle můžeme dokázat až neuvěřitelné věci – a být tak (určitě minimálně sami pro sebe) opravdu nejlepší. To, čemu věříme, tím se také stáváme.

„Asi to taky znáte, když se vám přes veškerou snahu a řadu pokusů něco nedaří podle vašich představ. Člověk si pak říká, jestli to vůbec má smysl. V tu chvíli mám tendenci se na to úplně vykašlat a jít od toho pryč. Ta hranice se hledá opravdu těžko, přestože se říká, že 80 % stačí,“ vysvětluje Witus.

Tento vnitřní boj s perfekcionismem zobrazuje i videoklip, který se odehrává ve staré továrně. Witus se v něm snaží postavit obrovský dům z karet. Brzy ale zjistí, že negativní přístup mu rozhodně hrát do karet nebude.

„Mám velkou radost, že na mě Kuba narazil a domluvili jsme se na spolupráci. Fakt cením jeho zápal pro věc a snahu dotáhnout věci do možného maxima. Výsledná podoba klipu díky němu dokonce předčila moje představy, což se moc často nestává, jak už samo téma songu napovídá,“ s úsměvem komentuje Witus.

Za produkcí songu stojí sám hudebník, o mix a master se následně postaral Libor Bucher z G.A.W.Studia. Singl Nejlepší proplouvá mezi mainstreamovými žánry a nejblíže má nejspíše k dark-popu. „Vždycky se snažím text podpořit beatem, který odráží jeho náladu. Proto se v songu střídá několik kontrastních poloh,“ dodává zpěvák a hudební producent.

Witus se dle svých slov chce letos soustředit primárně na studiovou tvorbu. Letošní singly Lost a Nejlepší tak brzy doplní další skladby.

Máte taky zájem odpremiérovat svůj videoklip? Napište nám na redakce@frontman.cz.

Tagy Premiéra videa witus

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Zdeněk Neusar
Muziku miluju. Aktivně se kolem ní pohybuju už od druhé poloviny devadesátých let, kdy jsem začal organizovat první koncerty a vydávat fanzin. Frontman a jeho vedení pro mě byla a je výzva. Cesta dál. Znát mě můžete i z Radia 1 nebo festiva…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY