Přejít k hlavnímu obsahu
TAK CO? v aktuální sestavě. | Foto: Lukáš Uchytil
TAK CO? v aktuální sestavě. | Foto: Lukáš Uchytil
Zdeněk Neusar -

Premiéra: TAK CO? mají klip Podzim, skladbu produkoval Honza Ponocný

Už druhou písničku v krátké době za sebou vydala olomoucká kapela TAK CO?. Pojmenovala ji Podzim a k její produkci přizvala zkušeného skladatele a hudebního producenta Honzu Ponorku Ponocného. Vizuální ztvárnění skladby ve formě lyric videa si vzal na starosti fotograf, grafik a kameraman Lukáš Uchytil. Před jeho objektivem v parku se mihla celá kapela včetně nového člena, bubeníka Jakuba Vitáska. V magazínu Frontman klip uvádíme v premiéře.

Singl Podzim, jehož autory jsou Marcel Harvánek (hudba) a David Hrbek (text), navazuje na skladbu Chodí sem i doktor Foltýn, jež animovaným klipem doprovodila mladá umělkyně Kateřina Havlíčková. Jedná se o vůbec první song, na kterém skupina spolupracovala s profesionálním muzikantem.

„Po společné domluvě jsme Honzovi Ponocnému zaslali řadu demo snímků, z nichž si jako první vybral právě Podzim,“ říká textař a baskytarista kapely David Hrbek. A producent Honza Ponorka Ponocný dodává: „Někdy se objeví skladby, které jsou zajímavé melodií, textem, anebo atmosférou a jsou tak dobré, že ať je zahrajete skoro v jakékoli aranži, zní dobře. Takové výjimečné songy můžete jako kapela, aranžér anebo producent pokazit, pokud song nerespektujete. Tak jsem se jen snažil ho respektovat a klukům to moc nepokazit, naopak vyždímat z té skvělé atmosféry, která už v písničce byla, to nejlepší.“

Podzim v důsledku působí jako lehký jarní vánek. „Úleva přichází teprv z rána, místa v mém srdci jsou prošoupaná. To proto, že jsem si myslel, že jsou nálože, které se nepronesou,“ vepsal do Podzimu mj. Hrbek. Také jeho zásluhou při poslechu skladby přichází taková radost.

Nezbývá než doufat, že se v podobném duchu ponesou i další songy. Před dokončením je aktuálně další píseň, která vzešla ze spolupráce mezi kapelou a Ponocným, zbývá k ní dotočit už jen zpěvy. „Skladba se jmenuje Zpívej a vznikla již před dvěma lety jako reakce na smrt písničkáře a zpěváka Davida Stypky, která nás silně zasáhla, i když jsme se s ním osobně příliš dobře neznali,“ uzavírá Hrbek.

Své debutové CD Utajený výtah TAK CO? vydali v březnu 2022. Uvedli ho během dvou vyprodaných koncertů, na nichž album pokřtili operní pěvkyně Dagmar Pecková, výtvarnice Vendula Chalánková, vizuální umělec Jiří David a režisér a spisovatel Patrik Hartl. V digitální podobě album vyšlo album o rok dříve, v roce 2021.

Aktuálně se kapela další singly chystá vydávat postupně. Stále však myslí i na následné vydání klasického, dlouhohrajícího alba.

Chtěli byste u nás takové premiérovat svůj klip? Napište nám na redakce@frontman.cz.

Tagy Premiéra videa Tak co? Honza Ponocný

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Zdeněk Neusar
Muziku miluju. Aktivně se kolem ní pohybuju už od druhé poloviny devadesátých let, kdy jsem začal organizovat první koncerty a vydávat fanzin. Frontman a jeho vedení pro mě byla a je výzva. Cesta dál. Znát mě můžete i z Radia 1 nebo festiva…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY