Přejít k hlavnímu obsahu
Married in Vegas je kapela, která vznikla před oltářem v Las Vegas. | Foto: David Těšínský
Married in Vegas je kapela, která vznikla před oltářem v Las Vegas. | Foto: David Těšínský
Zdeněk Neusar -

Premiéra: Married in Vegas ve svém klipu vypráví o vlastní divoké svatbě

Bartoloměj a Kristina se vzali v Las Vegas a svou velkou životní událost si dali do názvu své kapely: Married in Vegas. Příběh vlastní svatby následně zpracovali ve stejnojmenném singlu a videoklipu. Klip písničkářské dvojice inspirované Amerikou a country ve stylu Johnnyho Cashe v magazínu Frontman uvádíme v premiéře.

Píseň Married in Vegas je prvním singlem z nadcházejícího debutového EP kapely Married in Vegas, které se, aby se to nepletlo, jmenuje Married in Vegas. Snímek natáčený během putování páru po Spojených státech je sestavený z autentických záběrů svatby a dvojici představuje z mnoha úhlů pohledu. Příběh vzniku společné kapely vypráví syrově a v detailech.

„Skrze text a klip nahlédnete do našeho života, ale také proniknete do našich myšlenek,“ říká Čechoameričan Bartoloměj, který si písně psal léta do šuplíku. „Tak jako naše svatba ve Vegas byla extází života, naše hudba na vás přenese pocity z žití naplno a na hraně, a také vám odhalí druhy a tvary lásky. Stejně jako náš svatební příběh je smrští událostí a emocí, naše hudba je směsí alt-country, indie a singer-songwriter folku, která upřímnými texty a evokativními melodiemi přirozeně protíná několik žánrů,“ dodává.

Hudebně aktivní je Bartoloměj převážně díky divadlu, kterému se profesionálně věnuje. Kristina působila například v alt-popové kapele Karabekian. Než dvojice došla k momentu vydání své debutové písně, strávila mnoho času společným buskingem v Evropě a USA. Oba dva vystudovali konzervatoř, Kristina ve stopách své matky, operní pěvkyně Hedviky Tvrdé, klasický zpěv, Bartoloměj obor muzikálový.

Married in Vegas. | Foto: David Těšínský

Svůj hudební styl à la Johnny Cash představili Married in Vegas prvním singlem pouze částečně. „Další songy jsou daleko více ovlivněné indie folkem. Za pár týdnů vydáme další píseň We Found Love, která pojednává nejen o naší lásce, ale také o lásce, která nás všechny spojuje,“ prozrazuje Bartoloměj.

Na svých skladbách dvojice spolupracuje s producentem Davidem Hlaváčem, který je například členem a produkční posilou kapely Barbory Polákové. Do budoucna chtějí Married in Vegas vydat další EP složené z písní, které napsali pro divadelní hru Simply Simplicius souboru Geisslers Hofcomedianten, jehož je Bartoloměj stálým členem.

Chtěli byste u nás taky odpremiérovat klip? Napište nám na redakce@frontman.cz.

Tagy Married in Vegas

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Zdeněk Neusar
Muziku miluju. Aktivně se kolem ní pohybuju už od druhé poloviny devadesátých let, kdy jsem začal organizovat první koncerty a vydávat fanzin. Frontman a jeho vedení pro mě byla a je výzva. Cesta dál. Znát mě můžete i z Radia 1 nebo festiva…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY