Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Preamp/multiefekty Zoom G2 Four a G2X Four

Zoom pokračuje v rozšiřování svého efektového portfolia dvojicí podlahových preamp/multiefektů G2 Four a G2X Four. Finančně i rozměrově přívětivé modely nabízejí identický způsob ovládání, stejná je vnitřní architektura, konektivita, modelingová technologie, typy zesilovačů, boxů či efektů nebo odolný plast s karbonovým vzorem, použitý na výrobu šasi, což samozřejmě přispělo k nižší cenovce. Zásadní rozdíl představuje integrace pedálu u verze X a na něj navázané funkce volume, wah či expression.

Kromě LCD displeje a čtveřice multifunkčních potenciometrů, které lze zároveň využít k rychlému nastavení globálních třípásmových korekcí a celkové hlasitosti, je hlavní panel osazen čtyřmi kovovými footswitchi a stejným počtem obdélníkových plastových spínačů s křížovou navigací, umožňující ovládat a editovat procesor pouze nohama, což přijde vhod nejen na pódiu.

Použita byla nová vícevrstvá modelingová technologie Zoom Multi-Layer IR, kdy jsou reálné zesilovače a kabinety nahrávány při třech různých úrovních hlasitosti, takže výsledné vzorky virtuálních aparátů se mohou pochlubit opět o trochu realističtější odezvou a feelingem. Modernizací prošlo i uživatelské rozhraní se změnou uspořádání zvolených efektů v řetězci, připravena je rytmická jednotka s 68 patterny a looper s kapacitou 80 sekund.

Volit lze z celkem 22 typů zesilovačů a boxů, více než stovky nejrůznějších efektů s možností zařazení až šesti položek do jednoho presetu, banka obsahuje celkem 300 předvoleb, z nichž 250 je továrních (přepisovatelných) pokrývajících žánry počínaje styly padesátých let až po současnost, nechybí ladička, automatický režim uložení presetu, integrovaná zvuková karta 2xin/2xout (32-bit/44.1 kHz) a kompatibilita s editační aplikací Handy Guitar Lab (PC, Mac, Android, iOS).

Čelní strana šasi je vyhrazena pro nástrojový vstup, dvojici výstupů (mono, stereo), minijackový Aux In, zdířku 9V adapteru a posuvné síťové tlačítko. Připraven je samozřejmě i port USB-C a sluchátkový 3.5 mm vstup, které jsou zasazeny do levého boku výlisku. Kompaktnější varianta G2 Four přidává také jackový vstup Control In pro externí expression pedál. Kromě zmíněného zdroje lze multiefekty napájet také pomocí USB, a to i prostřednictvím power banky.

Rozměry, hmotnost a oficiální české ceny

Zoom G2 Four: 185 x 145 x 70 mm, 707 g, cca 5500 Kč včetně adapteru Zoom AD-16
Zoom G2X Four: 274 x 150 x 71 mm, 951 g, cca 6500 Kč včetně adapteru Zoom AD-16

Tagy Zoom Zoom G2 Four Zoom G2X Four

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY