Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 04.03.2019 - 00:01

Preamp/multiefekt GE300: prototyp nové vlajkové lodi Mooeru

Novou vlajkovou loď v podobě kytarového preamp/multiefektu GE300 sice čínský Mooer představil už na loňské výstavě Music China, kde novinku zvědavě okukoval i známý youtuber a skvělý kytarista Ola Englund, nicméně výrobce k tomuto produktu neodtajnil téměř žádné oficiální informace. Finálový prototyp „třístovky“ samozřejmě nechyběl na letošním veletrhu NAMM, kde už byli zástupci firmy sdílnější.

Design a rozložení ovládacích prvků GE300 dávají jasně najevo, že multiefekt jde ve stopách svého menšího a marketingově mimořádně úspěšného předchůdce GE200, disponujícího digitálním modelingem aparátů s technologií převzatou od pedálové řady Micro Preamp a také emulací kabinetů založenou na IR impulsech.

Luxusněji vybavený GE300 je osazen dvojicí DSP čipů SHARC plus crossover-procesorem NXP a nově nabízí přepracovanou funkci Tone Capture využitou už na podlahovém modelu Preamp Live. Pokročilejší architektura je nyní rozdělena do tří základních sekcí: Amp Mode – modeling zesilovačů, Guitar Mode – frekvenční charakteristika nástroje a Cab Mode – sampling boxů a tvorba IR vzorků.

Přibyl také modul Synth Engine nabízející syntézu s tříhlasou polyfonií, tvarováním modulační vlny, pitch-shifterem, filtracemi a arpeggiatory. Nabídka se rozrostla na 108 modelů zesilovačů, efektová jednotka obsahuje 164 typů efektů a lze vybírat ze 43 simulací boxů s použitím plně vybaveného IR loaderu.

Mooer GE300 s 10 přiřaditelnými footswitchi, programovatelnou efektovou smyčkou, USB portem pro přímé nahrávání, vstupy pro expression pedály, třicetiminutovým looperem s uložitelnou pamětí a dalšími funkcemi, by se měl na evropském trhu objevit pravděpodobně na přelomu dubna a května. Oficiální cena připravované novinky nebyla v době psaní tohoto článku ještě zveřejněna.

Tagy Mooer Mooer GE300
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY