Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 02.06.2019 - 00:01

Preamp Tech 21 SansAmp YYZ Geddy Lee

Nedílnou součástí gearu basisty kanadských Rush Geddyho Lee je už nějakou dobu rackový předzesilovač Tech 21 GED-2112, spojujícího vlastnosti modelů SansAmp RBI a RPM. Nyní newyorská značka přichází s kompaktnější verzí tohoto signovaného preampu. Novinka nesoucí označení SansAmp YYZ Geddy Lee nabízí základní zvuk rackového GED-2112 v pedálovém formátu.

Preamp postavený na patentovaném plně analogovém obvodu, je přizpůsoben pro zapojení do klasického koncového zesilovače a díky technologii SansAmp, emulující charakteristiku kabinetu, lze krabičku využít také k přímému připojení k mixážnímu pultu nebo nahrávacímu systému.

Kromě tradičního potenciometru Drive a ovladače celkové hlasitosti Master je efekt vybaven třípásmovými aktivními korekcemi se speciální frekvenční kalibrací, tlačítkem Tight pro detailnější přednes čistého soundu nebo pevnější projekci zkresleného tónu a knoflíkem Mix.

Ten je určen pro plynulý přechod mezi krajní polohou Deep nabízející transparetní zvuk s plnými basy a polohou Drive s dominujícím zkreslením, které na rozdíl od podobně koncipovaných kytarových efektů dává důraz spíše na simulaci vybuzeného lampového koncového stupně.

Tech 21 SansAmp YYZ Geddy Lee napájí 9V baterie nebo standardní adapter a nášlapný footswitch je zapojen v bufferovaném režimu. Cena modelu, jehož název odkazuje na instrumentální skladbu Rush z alba Moving Pictures (1981), se na evropském trhu pohybuje pod hranicí 250 eur.

Tagy Tech 21 Tech 21 SansAmp YYZ Geddy Lee
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY