Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Podcastingový mikrofon Blue Yeti X se softwarem Blue Voice

USB mikrofony řady Blue Yeti, určené především pro podcasting, streaming a příbuzné aktivity, si po celém světě získaly zástupy spokojených uživatelů, což byl zřejmě jeden z důvodů, proč poměrně malou firmu Blue Microphones stáhnul pod svá křídla holding Logitech, jenž za loňskou akvizici zaplatil 117 milionů dolarů. Zmíněná produktová série nyní dostává novou vlajkovou loď v podobě modelu Blue Yeti X doplněného softwarem Blue Voice, slibujícím ještě širší flexibilitu.

Yeti X s inovovaným šasi je osazen multifunkčním ovladačem gainu s prstencem 11 informačních diod, po zmáčknutí potenciometru lze nastavit hlasitost sluchátek, delší stisk umožňuje upravit úrovně monitoringu, nechybí funkce mute a také tlačítko Pattern pro volbu čtyř směrových charakteristik (Stereo, Cardioid, Omnidirectional, Bidirectional).

Stereo režim rozděluje nahrávaný signál do levého a pravého kanálu, kardioidní mod snímá zvuk přímo před mikrofonem, všesměrový režim zachycuje signál kolem mikrofonu, takže je optimálním řešením např. pro skupinové debaty a obousměrný mod zabírá z pohledu mikrofonu přední a zadní prostor, což jej předurčuje např. pro náběr rozhovoru dvou osob.

Základem mikrofonu je čtveřice kapslí o průměru 14 mm, obvod pracuje s rozlišením 24-bit/48 kHz, maximální SPL se pohybuje okolo hranice 122 dB, frekvenční odezva je dána hodnotami 20 Hz až 20 kHz a integrovaný sluchátkový zesilovač disponuje výkonem 2x72 mW s minimální impedanční zátěží 13 Ohm.

Software Logitech G Hub a editační aplikace Blue Voice navíc rozšiřují možnosti nastavení o rychle přístupné zvukové předvolby (Broadcasting. Classic Radio, AM Radio apod.) a také efektovou jednotku obsahující de-popper, noise gate, expander, de-esser, třípásmový ekvalizer, kompresor nebo limiter. Architektura mikrofonu podporuje specifikace USB 1.1/2.0/3.0 a systém je kompatibilní s platformami PC (W 7, 8.1, 10) i Mac (10.10 a vyšší). Blue Yeti X je dostupný za cenu cca 170 dolarů a v balení najdete i desktopový stojan a USB kabel.

Tagy Blue Microphones Blue Yeti X

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY