Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Podcastingové studio Tascam Mixcast 4

S novým modelem Mixcast 4 prezentuje značka Tascam svou vizi podcastingového studia ve stylu „all-in-one“. Mixcast 4 je vybaven mixážním pultem pro 4 mikrofony a další zdroje zvuku, pady pro spouštění hudby a zvukových efektů, USB-C portem a vestavěným vícestopým nahráváním, takže nabízí komplexní řešení pro profesionální tvorbu podcastů. Kompaktní pult je dodáván s vlastním nahrávacím softwarem, určeným pro úpravu a dokončení nahrávek v počítači.

Kromě zmíněné čtveřice mikrofonních XLR/TRS vstupů disponuje novinka Tascamu stejným počtem individuálních sluchátkových zdířek navázaných na stereofonní koncové zesilovače o výkonu 2 x 45 mW, minijackovým Line Outem, dvěma hlavními výstupy a dvojicí linkových TS vstupů. Nechybí ani modul Bluetooth a čtyřpinová zdířka TRRS pro připojení hostů prostřednictvím telefonu.

Na tento vstup je navázána funkce Mix-Minus pomáhající eliminovat nežádoucí ozvěny, práci zjednodušuje automatický mix, jenž dokáže upravovat úrovně jednotlivých kanálů a pomáhá dosáhnout vyváženého poměru všech signálových větví a pro přidávání zvukových efektů či hudebních podkresů je Mixcast 4 vybaven osmi různobarevně podsvícenými pady.

Pro začátek je připravena tovární zvuková banka, ale na set padů je samozřejmě možné namapovat i vlastní vzorky. Pady navíc umožňují intuitivní ovládání efektů, zahrnujících položky jako je reverb, voice-trans apod. Barevný pětipalcový dotykový displej poskytuje přehled o úrovních mikrofonních kanálů a dalších zdrojů zvuku a také okamžitý přístup ke všem funkcím pultu.

Integrovaný rekordér nahrává podcasty (WAV/BWF, 24-bit/48 kHz) s až 14 stopami na karty typu SD, SDHC nebo SDXC. Ti, kteří dávají přednost nahrávání, úpravám a dokončování projektů v počítači, mohou Mixcast 4 použít také jako USB audio rozhraní se 14 vstupy a dvěma výstupy. Na podporu tohoto způsobu Tascam vydal bezplatnou aplikaci Podcast Editor, která byla navržena speciálně pro Mixcast 4.

Software, jenž je prozatím k dispozici pro systémy Windows, macOS a iOS, umožňuje intuitivní nahrávání a editaci bez rozsáhlých znalostí DAW. Na verzi pro zařízení postavené na platformě Android se pracuje. Oficiální evropská cena podcastingového studia Tascam Mixcast 4 o celkových rozměrech cca 375 x 71 x 267 mm a hmotnosti 2.55 kg se pohybuje těsně pod hranicí 630 eur, součástí balení je i 12V adapter PS-P1220E NUT a USB kabel.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY