Přejít k hlavnímu obsahu
Lukáš Čunta ve svém basovém živlu. Vypadá to na šťavnatou vyhrávku ve F# moll pentatonice. Foto: archív Lukáše Čunty
Lukáš Čunta ve svém basovém živlu. Vypadá to na šťavnatou vyhrávku ve F# moll pentatonice. Foto: archív Lukáše Čunty
mbx - Pá, 20.08.2021 - 08:00

Podcast Baskytarové posilovny #3: radostné noty Lukáše Čunty

Moje pozvání na diskusi o Foderách, Yamahách, Victoru Wootenovi, Kemper profiling a roli basisty Čechomoru přijal Lukáš Čunta. A jsem za to moc rád. Je totiž nesmírně zajímavé zjistit, že také někdo jiný do poměrně pokročilého pubertálního věku nevěděl nic o hudbě nebo baskytaře.

V mém případě zabíralo hlavní místo karate, v Lukášově fotbal. Jak se to stane, že člověk najednou začne řešit, co zahrát do C dur akordu, že by měl znát všechny tóny na hmatníku a vyvine se z punkového basisty ve zkušeného mistra basů, který řeší Fodery a hraje přes hyper moderní profiling aparáty Kemper

Náš rozhovor se ubíral mnoha zákoutími, která přináší role profesionálního baskytaristy nejenom v kapele Čechomor. Překvapivý byl také postřeh z konkurzu do kapely, kdy vás možná překvapí, co se nejvíce vyžaduje po muzikantech, kteří aspirují na pozici v této etablované a originální skupině. 

Ale více již v následujícím podcastu...

O Lukáši Čuntovi

Skladatel, textař, baskytarista a učitel, který pochází z Libhoště. Jinak hudbě se věnuje jako samouk od svých 16 let. V 19 letech byl přijat na Pražskou Konzervatoř Jaroslava Ježka. Během svojí kariéry spolupracoval s interprety jako: Olga Lounová, Ota Balage, David Deyl, Ivana Korolová, Kamila Nývltová a v muzikálech: Mamma Mia, Ať žijí duchové a Rocky. Mezi jeho domovské kapely patří: The Barbers, Behind the Door a Silegrail. Na Mezinárodní konzervatoři Praha působí jako pedagog basové kytary a vedoucí souborové hry.

Tagy baskytarova posilovna Čechomor baskytara Podcast

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Marek Bero
Autor série knih Baskytarová posilovna & Bass Gym 101, baskytarista, lektor & manipulátor spodních frekvencí ve Velké Británii & ČR.    http://baskytarovaposilovna.cz  
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY