Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 29.09.2019 - 08:00

PLEK test nového Gibsonu LP Standard

Jak jsou na tom s kvalitou současné modely kytar Gibson, jehož nový šéf James Curleigh slíbil fanouškům značky návrat k tradičněji pojatým nástrojům a s tím spojenou lepší výstupní kontrolu nástrojů opouštějících bránu nashvillské továrny? Odpovědí na tuto otázku by mohl být test zveřejněný youtuberem Rhettem Shullem, který nechal svůj Gibson Les Paul Standard 2019 podrobit kontrolnímu měření na stroji PLEK.

Systém PLEK využívá digitální CNC technologii, jež kromě jiného detailně mapuje umístění, výšku a sílu pražců včetně radiusu hmatníku, dohmatu jednotlivých strun a dalších parametrů, a následně je porovná s doporučenými či ideálními hodnotami. Funkci zařízení, které velkovýrobci používají už od 90. let, přibližuje přiložené video a nutno dodat, že nový Les Paul si na rozdíl od předešlé produkce Gibsonu nevedl ve výsledku vůbec špatně.

Tagy Gibson Gibson LP Standard PLEK
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY