Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 08.04.2020 - 00:01

Pět nových modelů Ibanez řady Premium AZ

Ibanez před časem vyčlenil jednu z indonéských divizí pro výrobu modelů kytar řady Premium, jejichž zpracování a použité materiály jsou srovnatelné s japonskou produkcí značky. Podobné vlastnosti nabízí i pětice novinek Premium AZ226, AZ226PB, AZ224BCG, AZ242 a AZ242PBG, kráčejících ve stopách finančně nákladnějších superstratů Suhr, Tom Anderson, Sadowsky nebo starších kousků z dílen dnes už pravděpodobně zaniklé kalifornské značky Valley Arts.

Společným jmenovatelem této kolekce jsou korpusy z americké lípy, krky z „pečeného“ javoru s tradičnějším profilem AZ Oval C (síla na 1. pr. 20.5 mm, na 12. pr. 22.5 mm), javorové hmatníky s identickou tepelnou úpravou, jumbo pražce z nerezavějící oceli, ořechy ze směsi Grapth Tech široké 42 mm a menzura 648 mm (25.5 palců).

V závislosti na typu jsou nástroje vybaveny dvojicí humbuckerů nebo humbuckerem plus dvěma single coily Seymour Duncan Hyperion. Pasivní snímače s Alnico magnety doplňuje elektronika tvořená hlasitostí, tónovou clonou, pětipolohovým přepínačem a systémem dyna-MIX9 s Alter switchem pro rozepínání cívek, sériový režim samostatných singlů nebo humbuckerovou funkci Power Tap.

Všechny modely mají kromě standardních polohových značek také luminiscenční označení na hraně hmatníku. Struny kotví ve vibratu Gotoh T1502 s ocelovými kameny, zinkovým blokem a roztečemi 10.5 mm. Ladění obstarávají uzamykatelné strojky Gotoh MG-T.

Ibanez Premium AZ226 v barvě Black Flat a AZ242 v odstínu Sea Foam Green Matte budou dostupné za cca 1300 dolarů, AZ226PB s topolovým topem a transparentním lakem Cerulean Blue Burst vyjde na cca 1350 dolarů a stejná oficiální cena byla nastavena i v případě verzí AZ242PBG Charcoal Black Burst nebo AZ224BCG s topem z bocote v decentním odstínu Deep Espresso Burst. K nástrojům je dodáváno měkké polstrované pouzdro.

Tagy Ibanez Ibanez Premium AZ

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY