Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 23.05.2020 - 00:01

Pedálový Thump Bass Preamp od MXR

Předzesilovací sekci ze starého a dnes velmi ceněného páskového echa Echoplex EP-3 používala pro úpravu a zesílení kytarového signálu řada hráčů včetně Jimmyho Page, Briana Maye, Erica Johnsona, Garyho Moorea, Edwarda Van Halena, Randyho Rhoadse nebo Joea Satrianiho. Možnosti a koncepci tohoto zařízení nyní firma MXR nabízí i baskytaristům, a to ve formě kompaktního pedálu Thump Bass Preamp M281.

Novinka, disponující kromě preampového obvodu Echoplex také pečlivě kalibrovaným ekvalizerem, je využitelná jak pro zesílení např. v sólových pasážích nebo pro celkové zvýraznění tónu a na to navazující prosazení zvuku nástroje v kapelovém mixu, tak i jako mezistupeň vhodný k úpravě či obohacení slabšího signálu pasivních baskytar.

Ovládání sestává z potenciometru hlasitosti a třípásmových korekcí se semi-parametrickými středy. Basy se zdvihem -7/+15 dB pracují v pásmu 40 Hz, výšky (+-10 dB) jsou naladěny na hodnotu 4 kHz a středy s knoflíky Mid (+-16 dB) a Freq jsou plynule nastavitelné v rozsahu 250 Hz až 1 kHz. Nášlapný footswitch s přiřazenou modrou diodou je zapojen v režimu true bypass.

Flexibilní a prostorově i energeticky nenáročný MXR Thump Bass Preamp M281 o rozměrech 90 x 40 x 55 mm, hmotnosti 130 g a proudovém odběru pouhých 9 mA je vzhledem k velikosti šasi napájen výhradně 9V adapterem. Cena se v případě evropského trhu pohybuje okolo hranice 170 eur.

Tagy MXR MXR Thump Bass Preamp
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY