Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Pedálový preamp Orange Guitar Butler

Před časem uvedla firma Orange na trh basový preamp Bass Butler a nyní vychází vstříc i kytaristům, a to prostřednictvím prozaicky označeného modelu Guitar Butler, jenž s basovou verzí sdílí základní analogovou koncepci i barvu šasi, zdobeného nápaditou grafikou souznějící s názvem těchto pedálových předzesilovačů. Guitar Butler nabízí tradiční zvuk aparátů Orange, intuitivní ovládání s typickými ikonami a díky dvoukanálovému řešení podpořenému kompaktní rozměry také potřebnou flexibilitu.

Čistý kanál, opatřený potenciometry hlasitosti a třípásmových korekcí, byl navržen s ohledem na propojení s dalšími efekty, takže funguje jako spolehlivá pedálová platforma. Zkreslená větev Dirty je postavena na plně analogovém JFET obvodu se zvukem a dynamikou blízkými elektronkovým zesilovačům. Tento kanál disponuje sedmi ovladači s menšími krytkami a parametry gainu, dvou hlasitostí, basů, středů, výšek a presencí.

Jedna z hlasitostí slouží pro standardní zkreslený režim, zatímco druhý ovladač zastupuje funkci Jump (skokové navýšení hlasitostní úrovně), navázanou na samostatný levý footswitch, pravý nášlapný spínač volí mezi mody Clean / Dirty. Zvolené zapojení tak umožňuje využít v podstatě tři kanály. Pro lepší orientaci osadil výrobce hlavní panel také čtveřicí barevných diod

Na zadní straně odolného šasi z tlustého ohýbaného ocelového plechu má své místo masivní celokovový napájecí konektor, jackový vstup a výstup, send / return sériové efektové smyčky ošetřené bufferem a linkový symetrický XLR výstup s odepínáním uzemnění. Klasický výstup je určen pro připojení se zesilovačem nebo koncovou jednotkou, XLR Out vybavený okruhem emulujícím zvuk kytarového kabinetu lze propojit např. s mixážním pultem, zvukovou kartou apod.

Pedálový preamp Orange Guitar Butler o rozměrech 17.7 x 6.7 x 15.5 cm a hmotnosti 1.3 kg je z důvodu dosažení výraznější projekce napájen 18V adapterem. Oficiální cena se v případě americké části trhu pohybuje okolo 430 dolarů, včetně zmíněného napaječe.

Tagy Orange Orange Guitar Butler

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY