Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Pedálový amp emulator ThorpyFX Scarlet Tunic

Britská butiková značka ThorpyFX uvedla trh pedálovou emulaci lampových zesilovačů, nesoucí označení Scarlet Tunic. Předchůdcem tohoto modelu byla speciální verze navržená v roce 2006 pro Lee Harrise, kytaristu kapely Saucerful of Secrets, který od pedálu vyžadoval zvuk vintage aparátu Selmer Treble and Bass 50, jenž v rané éře Pink Floyd používal Syd Barret.

Vývojáři ThorpyFX ale při stavbě zašli ještě dál, než byl původní rozsah projektu, a model osadili také obvody emulujícími zvukový charakter známého komba Vox AC30 a dvoukanálového zesilovače Hiwatt DR103, který mimochodem dlouho používal kytarista David Gilmour, který Syda Barreta u Pink Floyd začátkem roku 1968 nahradil.

Podle informací výrobce může Scarlet Tunic bezproblémově spolupracovat s klasickým kytarovým zesilovačem a dalšími efekty, použit byl špičkový transformátorem, takže pedál zkreslující jako plnohodnotný aparát je schopen citlivě reagovat na dynamiku či styl hry a pozici kytarových potenciometrů.

Obvody využívají mimořádně kvalitní komponenty a součástky, jako jsou kovové filmové odpory s odchylkou hodnoty v rozpětí pouhého jednoho procenta, vybírané proměřené kondenzátory WIMA a Panasonic nebo robustní plošné spoje s průchozími otvory, takže pedál je mechanicky velmi spolehlivý, poskytuje konzistentní tón a má nízký šum.

Pětici potenciometrů (gain, hlasitost, basy, výšky, presence) s „kuřecími“ krytkami chrání bočnice z perforovaného ocelového plechu a na hlavním panelu najdeme také tři malé páčkové spínače s parametry Deep, Bright a Sens. Prvních z nich zvýrazňuje projekci nízkých pásem, druhý přidává brilanci tónu a třetí umožňuje volit mezi třemi stupni zkreslení.

ThorpyFX Scarlet Tunic s proudovým odběrem cca 30 mA a bytelným šasi o rozměrech 100 x 125 x 53 mm je napájen standardním 9V adapterem. Oficiální cena se na britském trhu pohybuje těsně pod hranicí 265 liber. Model je ručně vyráběn na zakázku s dodací lhůtou cca dvou týdnů.

Tagy ThorpyFX ThorpyFX Scarlet Tunic

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY