Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Pedalboard Shawna Tubbse

Brilantní kytarista, skladatel a producent Shawn Tubbs, působící především v Nashvillu, má za sebou spolupráci např. se Stone Temple Pilots, Carrie Underwood nebo Davidem Crosbym, nahrál několik sólových alb včetně titulu Demolition, A Collection of Short Guitar Jams a kromě toho patří mezi vyhledávané studiové hráče nejen na nashvillské scéně. Muzikanta s raketově stoupajícím kreditem si do svého YT pořadu pozval Don Carr ze známého amerického obchodu Sweetwater a řeč byla hlavně o Tubbsovu pedalboardu.

Kytarový signál míří do REVV Tilt Boostu, za nímž je zapojen oktávový fuzz KingTone The Octaland, tuner Peterson Strobostomp HD, kompresor Suhr Koji, signovaný pedál REVV Tilt Overdrive a další zkreslovač Greer Lightspeed Organic Overdrive. Následuje grafický ekvalizer Boss GE-7 modifikovaný firmou XTS, která u efektového obvodu eliminovala ovládání basových pásem, takže nejnižší frekvencí ovlivňovanou ekvalizerem je úroveň 400 Hz.

Úpravou prošel i Keeley AT Full Range Overdrive, původně navržený pro Andyho Timmonse, za kterým má své místo multiefekt H9 od Eventide a dva modely z produkce značky Strymon: delay TimeLine a reverb BigSky. Většina efektů je zapojena do programovatelného kontroleru GigRig G3. Tubbs na přiloženém videu používá superstrat Suhr se snímači v konfiguraci HSS, celolampovou hlavu REVV Dynamis 40 a vertikální kabinet 2x12 od stejné značky.

Tagy Shawn Tubbs

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY