Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 30.10.2021 - 08:00

Pedalboard Johna Mayera pro turné „Dead & Company 2021“

Kytarista John Mayer vyrazil před pár měsíci na turné s kapelou Dead & Company, tvořenou z větší části bývalými členy skupiny Grateful Dead. Na americkou šňůru si Mayer kromě kytar PRS Silver Sky nebo Super Eagle a zesilovače Dumble Overdrive Special s boxem Dumble 1x12, osazeným reprem EVM12L, připravil také nový pedalboard, jehož rozbor a popis přináší s pomocí pódiových snímků fotografa kapely D&C YouTube kanál Justin's Gear Corner.

Součástí Mayerova efektového řetězce je wah pedál Xotic Effects XW-1, ladičky TCE PolyTune (el. kytary) a Boss TU-2 (akustika), driver/buffer EUNA 29 Pedals, oktaver Boss OC-3 a Xotic Super Clean Buffer. Následuje trochu záhadný prototyp značky JHS s duálními vstupy a výstupy (možná připravovaný signature efekt) zapojený do Prestige Boostu od stejného výrobce.

Signál poté vede do Mayerova oblíbeného Ibanezu TS10 Tube Screamer a známého overdrivu Klon Centaur. Horní prostor boardu je vyčleněn pro envelope/auto-wah Electro-Harmonix Q-Tron+, modernizovanou verzi analogového dozvuku Way Huge Aqua-Puss MKII, phaser MXR Phase 90, Providence DLY-4 Chrono Delay a Strymon Flint kombinující reverb s tremolem. Mimo pedalboard je v racku uložen programovatelný Golden Reverberator od Universal Audio, DI boxy Avalon U5 (akustika), splittery Radial Engineering JD7 a síťový napájecí systém firmy Kikusui. Detailnější přehled aktuálního gearu Johna Mayera přináší přiložené video.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY