Přejít k hlavnímu obsahu
První bicí? Pearl Roadshow obstojí skvěle | Foto: Pearl
První bicí? Pearl Roadshow obstojí skvěle | Foto: Pearl
Jan Podzimek -

Pearl Roadshow: začátek bez zbytečných kompromisů

Představme si modelovou situaci. Jste rodič a vaše dítě již nějaký čas projevuje větší než malý zájem o hudbu a hudební nástroje. Z dětského pokojíku se pravidelně ozývá hlasitá hudba nejrůznějších stylů. Poslední dobou se výběr hudby čím dál více zaměřuje na rytmičtější věci. Z kredence v kuchyni občas zmizí hrnce a vařečka, na které jsou posléze vyluzovány nejrůznější rány, údery a poťukávání. Nakonec už ani u večeře není klid dítě, stále duchem nepřítomné, něco poklepává lžící na stůl. Co s tím?

Začínáte být nervózní, kdy už uslyšíte onu větu, která samozřejmě v zápětí přijde. „Mamíí, tatíí, já bych chtěl(a) hrát na bubny!“ Po prvotním šoku a vyrovnání se s tím, že flétna zkrátka nebude, začnete věc prakticky řešit. Jelikož svého malého nebo většího potomka chcete v hudebních choutkách podpořit, začíná výběr nástroje. Tenhle delší úvod jsem zvolil schválně, protože přesně pro vás a vašeho potomka je tu řešení, které se jmenuje Pearl Roadshow. Tahle řada od legendární japonské firmy Pearl je nástupcem souprav Pearl Target a je určena právě pro začínající drummery. Pojďme si tyhle bubínky představit.

Začneme finanční stránkou. I když svému malému muzikantovi fandíte, asi nebudete chtít hned pořizovat profi nástroj za desítky tisíc korun. Pořizovací cena této soupravy je necelých 14 tisíc korun. V ceně je kromě bubnů i mechanika (židlička, stojan na činel, hi hat, malý buben a šlapka k velkému bubnu) a pozor (!), též činely hi-hat a crash/ride.

Bubny jsou prodávány hned ve čtyřech barevných verzích – Red Wine, Black, Bronze Metallic a Charcoal Metallic. Vypadají opravdu pěkně, takže si vybere každý. Další skvělou věcí je, že bicí jsou vyráběny ve třech variantách. Rock set který obsahuje 14“ malý buben, 10“,12“ a 16“ tomy a 22“ velký buben. Dále o něco menší Studio set s 14“ bubínkem, 10“,12“ a 14“ palců tomy a 20“ velký buben. No a poslední verzí je Jazz Set, který bude sedět těm nejmenším bubeníkům. Jeho rozměry jsou 13“ malý buben, 10“,12“ a 14“ tomy a 18“ velký buben.

I stran rozměrů je tedy z čeho vybírat. Všechny bubny jsou vyrobeny z devíti vrstev topolového dřeva. Velkou devízou souprav Pearl Roadshow je to, že po zakoupení sady je možno hned hrát, není třeba nic dokupovat, v setu jsou dokonce i dva páry paliček. Drobnou nevýhodou jsou činely, které jsou opravdu spíše na cvičení než do studia. Ovšem toto lze časem vyřešit koupí lepšího setu.

Když vezmeme konečnou cenu, nemůže člověk čekat zázraky. Bubny ovšem hrají opravdu pěkně a když na ně časem napnete kvalitní blány, výsledný zvuk opravdu stojí za to. Ostatně poslechněte si je sami v přiloženém videu.

Víc si můžete přečíst také v naší recenzi Pearl Roadshow Rock Set: jistota na startovní čáře.

Tagy Pearl Roadshow Rock Set

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Honza Podzimek
Narodil jsem se v Praze. Bicí jsem vždy miloval. Vystudoval jsem ZUŠ obor bicí nástroje a posléze konzervatoř v Praze, ve třídě legendárního prof. Miloše Veselého. Věnuji se výuce bicích na ZUŠ Vadima Petrova Spořilov a ZUŠ Šimáčkova. Též učím soukromě. Pro Kytary.cz jsem nato…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY