Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Pavel Kučera rozjíždí kurz zvukového mixu v DAW

Disk počítače se vám plní hudebními nápady, které toužíte předvést světu, ale tápete v tom, jak je smíchat a dát jim finální podobu? Přesně na to se zaměřuje nový kurz Pavla Kučery, tvůrce a lektora oblíbených Kurzů práce s DAW. Chystá se 27. května v prodejně Kytary.cz v pražských Modřanech.

Výuka se zaměří výhradně na proces zvukového mixu bez ohledu na použité hudební programy. Naučíte se, jak se vlastně míchá hudební skladba, co je to gain staging, které nástroje se míchají jako první a které jako poslední, jak se správně používá ekvalizér nebo kompresor, co jsou to busy a sendy a proč je dobré je používat a jaký je rozdíl mezi mixem a masteringem, jehož základy budou v kurzu rovněž zmíněny. A také zjistíte, proč skladbu se špatným mixem ani sebelepší mastering nezachrání.

Nezapomeňte si přinést svůj laptop s vlastní verzí libovolného nainstalovaného DAW (může se jednat i o jejich bezplatné verze, například Ableton Lite, Garage Band nebo Studio One Prime) a sluchátka! Vše ostatní už pro vás bude na místě k dispozici.

Kurz se uskuteční v sobotu 27. května 2023 od 10 do 16 hodin přímo v prostorách pražské prodejny Kytary.cz v Modřanech a jeho cena je 2500,- Kč. Pokud máte zájem se kurzu zúčastnit, napište na mail pavel@kurzydaw.cz. Instrukce o platbě za kurz a veškeré další informace k němu vám budou zaslány obratem na váš mail.

Pavel Kučera je mimo jiné hudební producent vydávající pod jménem Bull In China a autor řady remixů pro interprety jako Tata Bojs, The Prostitutes, Boris Carloff, Ladyhawke aj. vytvořených pod hlavičkou projektu The Fakes. Hudební tvorbou v DAW se zabývá už od konce 90. let a do současnosti si prošel používáním hned několika z nich (mj. Cubase, Ableton Live, Studio One, Logic Pro X). Můžete ho znát také jako moderátora podcastu Studiotime pro Kytary.cz, který je přímo zaměřený na studiové a nahrávací technologie nebo jako moderátora hudební talkshow On Air.

Tagy DAW Pavel Kučera

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY