Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 13.06.2020 - 08:00

Patnáctiletý bluesový supertalent Toby Lee

Když se hvězdného Joea Bonamassy v jednom z rozhovorů ptali, kdo je podle něj slibnou budoucností bluesrocku, odpověděl bez zaváhání: Toby Lee. Patnáctiletý kytarista z anglického Oxforshiru má na svém kontě jedno EP, loni vydal první sólové CD s názvem 14, v roce 2018 získal ocenění Young Blues Artist of the Year a jako jedenáctiletý dostal roli v londýnské verzi muzikálu School Of Rock.

Lee byl také jedním z hostů koncertu Joea Bonamassy v Royal Albert Hall a na natáčení svého nového alba si jej pozval i Peter Frampton. Po výjimečném talentu okamžitě sáhla firma Gibson, která mu nabídla sponzorství, a mezi tovární hráče jej zařadily značky Blackstar, Boss, Ernie Ball, Roland, Oxygen atd. Jak to Tobymu hraje, když své Gibsony ‘65 Melody Maker nebo ES-335 prožene přes aparáty Blackstar HT-20RH MkII s vertikálním 2x12 kabinetem se můžete přesvědčit na přiložených videích.

Tagy Toby Lee
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY