Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Pathos: nový distortion Tosina Abasiho

Nově založená firma Abasi Guitars, která se specializuje především na zakázkovou výrobu signovaných nástrojů kytaristy Tosina Abasiho z progmetalových Animals as Leaders, přichází se svým prvním modelem efektu, pojmenovaném Pathos. Flexibilní distortion byl navržen ve spolupráci Abasiho a renomovaného vývojáře Briana Wamplera, majitele butikové značky Wampler Effects.

Pedál je koncipován s ohledem na maximální všestrannost, takže jej lze použít nejen jako klasický distortion s moderním, agresivně znějícím zkreslením zvládajícím samozřejmě i podladění sedmi či osmistrunných kytar, ale také k nakopnutí vstupního okruhu zkresleného kanálu zesilovače nebo oživení zvuku digitálních modelerů.

Krabička evokující sound high-gainových aparátů americké provenience je kromě potenciometrů gainu a hlasitosti vybavena speciálně kalibrovanými třípásmovými korekcemi s širokým záběrem a dvoupolohový páčkový přepínač Voicing nabízí mody Smooth (hřejivější témbr s decentnějšími výškami) nebo Edge (posílené vyšší středy a čitelnější basové spektrum).

Efekt je zapojen v režimu true bypass a to s pomocí „soft-touch“ footswitche s jemným chodem napojeného na relé, takže na rozdíl od klasického TB spínání (switch 3PDT) se do signálu nedostávají žádné rušivé lupance. Novinka o rozměrech 63.5 x 114.3 x 38.1 mm je osazena výběrovými součástkami a napájení obstarává baterie nebo 9V adapter. Oficiální evropská cena této edice limitované počtem 1 000 kusů byla nastavena na 239 eur.

Tagy Pathos Tosin Abasi Wampler Effects

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY