Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Parlorky Gretsch G9500 Jim Dandy a G9520E Gin Rickey

Gretsch rozšiřuje letošní kolekci akustických kytar typu parlor o limitovanou reissue edici G9500 Jim Dandy a elektroakustický model G9520E Gin Rickey. Obě verze jsou inspirovány předválečnou produktovou sérií Gretsch Rex, jejíž výrobu značka ukončila v padesátých letech. Nástroje s překvapivě přívětivými cenovkami disponují téměř identickou konstrukcí, stejné jsou i použité materiály a v případě varianty G9520E lze využít také firemní snímací systém Deltoluxe.

Pro stavbu korpusu s luby hlubokými 95 mm byla trochu netradičně zvolena lípa doplněná žebrováním X, krk ze dřeva nato, jež se vyznačuje podobnými mechanickými i zvukovými vlastnostmi jako mahagon, dostal pohodlný C-profil, do hmatníku z černého ořechu o radiusu 12 palců je vsazeno 18 vintage pražců, ořech ze syntetické kosti je široký 42.8 mm a kratší menzura byla vyměřena na 24 palců.

Kobylka s ořechovou základnou a systémem uchycení strun bez pomoci kolíčků disponuje kompenzovaným sedlem, ladění mají na starost niklované strojky s otevřenou mechanikou a plastovými rondely, stabilitu krku posiluje ocelová výztuha a ozvučnici kryje jednovrstvý bílý pickguard s vyobrazeným písmenem G.

Model G9520E je možno ozvučit pomocí pasivního magnetického snímače Gretsch Deltoluxe, uchyceného dvojicí vrutů nad ozvučnicovým otvorem. Nástroje, které díky tělu z lípy nepostrádají dostatečnou projekci v basových pásmech, jsou z továrny seřízeny na struny D'Addario EJ16 Phosphor Bronze Light (.012 - .053).

Limitovaná série Gretsch G9500 Jim Dandy je nabízena v odstínu Oxblood za cenu cca 5000 Kč, verze G9520E Gin Rickey s elegantní povrchovou úpravou Smokestack Black zdobenou kromě obvodu rosetty také duální linkou zvýrazňující kontury těla, vyjde na cca 8200 Kč. Dokoupit je možné pevné pouzdro G6296 RNR nebo polstrovaný gig bag G2180.

Tagy Gretsch Gretsch G9500 Jim Dandy Gretsch G9520E Gin Rickey

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY