Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 04.02.2020 - 00:01

Overdrive JHS Paul Gilbert PG-14

V minulém roce se na muzikantských webech začaly objevovat fotografie koncertního pedalboardu Paula Gilberta, kde byl kromě jiných efektů zařazen také černě lakovaný prototyp pedálu, jehož design naznačoval, že by se mohlo jednat o připravovaný overdrive firmy JHS. Butikový výrobce tyto informace nyní potvrzuje signovaným zkreslením nesoucím označení JHS Paul Gilbert PG-14.

Model, jenž rozsahem zkreslení pokryje spektrum overdrivu i distortionu, je postaven na obvodu osazeném FET tranzistory, jejichž zvukové vlastnosti se blíží klasickým předzesilovacím elektronkám. Co opravdu dává tomuto pedálu jeho jedinečný tón, je aktivní preamp středových pásem, umístěný na vstupu zkreslovacího FET okruhu.

Díky zvolené koncepci krabička nabízí nadstandardní škálu zvuků s transparentními a zároveň masivními středy, které jsou nezbytné k frekvenčnímu prosazení nástroje v kapelovém mixu. Kromě zmíněných semi-parametrických středů (Mid, Mid Freq) sestává ovládání z potenciometrů Drive, Push, Volume a Tone. JHS Paul Gilbert PG-14 o rozměrech cca 5.6 x 12 x 4 cm má proudový odběr 67 mA, je napájen standardním 9V adapterem a cena byla nastavena na 199 dolarů.

Paul Gilbert demonstruje pedál na prvním přiloženém videu, dokumentujícím i jeho zápal pro basketbal, a ze záznamu  se také dozvíte, že šéfkonstruktér JHS Pedals Josh Scott doporučuje kombinovat PG-14 s drivem TC Electronic Mojo Mojo, který je dalším oblíbeným efektem Paula Gilberta.

Tagy JHS JHS PG-14
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY