Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 23.05.2021 - 08:00

Oslava efektových krabiček ve filmu The Pedal Movie

Muzikantský web Reverb.com dokončil celovečerní dokumentárně-hudební film The Pedal Movie věnovaný historii, sub-kultuře a samozřejmě i zvuku kytarových pedálů. Záznam obsahuje  rozhovory s vývojáři či majiteli více než 50 značek, včetně Chase Bliss Audio, EarthQuaker Devices, Frantone Electronics, Gamechanger Audio, JHS Pedals, Meris, Strymon, Walrus Audio, Way Huge Electronics, Dogman Devices, Z.Vex Effects, ThorpyFX, Fuzzrocious apod.

Své zkušenosti s efektovými krabičkami zde popisují např. Peter Frampton, Steve Vai, J Mascis, Graham Coxon, Kevin Shields, Billy Corgan, Sarah Lipstate, Nels Cline, Steve Albini a další cca stovka muzikantů. Titul The Pedal Movie by měl být v nejbližší době celosvětově dostupný prostřednictvím platforem Google Play, iTunes Store a Vudu – v některých zemích už placený upload funguje, další státy budou podle distributora postupně přibývat. Přiložená videa přinášejí oficiální trailer snímku a náhled do filmu, zprostředkovaný režiséry Michaelem Luxem a Dannem Orkinem.

Tagy film The Pedal Movie
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY