Přejít k hlavnímu obsahu
Josef Goliáš - Po, 03.02.2014 - 10:44

Orange PPC212 closed back: neřeže do uší a má skvělé basy

O britské firmě Orange už bylo napsáno více než dost, a vesměs pozitivního. Samozřejmě právem, protože produkty této renomované značky dosahují vysokých kvalit, dlouhé životnosti a hlavně precizního zvuku. Nejinak je tomu u kytarového kabinetu Orange PPC212.

Na první pohled se box nevymyká filozofii firmy: oranžová barva a béžová síťka před reproduktory, na které je uprostřed umístěno již dobře známé logo. Zajímavé ovšem je, že box je dostupný i v černé barvě, což u Orange nebývá zvykem. Dále se vyrábí dvě varianty, open back a closed back. Já preferuji closed back, jelikož tlak, který se valí z této bedny, je neskutečný. Open back se zase lépe prosadí ve zkušebně, protože hraje více do prostoru, což mi u uzavřené varianty poněkud vadí, ale za ten zvuk to stojí.

Box je zhotoven z 18mm silné překližky z baltské břízy a při váze 28kg se potvrzuje, že když něco dobře hraje, musí to taky něco vážit. Rozměry nenapoví nic zvláštního. Vejdou se na něj všechny kytarové zesilovače (zatím jsem se nesetkal s nějakým, který by se nevešel). Pro připojení poslouží dva konektory typu 6,3mm jack podporující impedanci 16 ohm. To nejdůležitější se ale skrývá uvnitř. Dva reproduktory Celestion Vintage 30, které dohromady dávají výkon 120W. Tyto reproduktory jsou v dnešní době považovány za takový standard v moderním metalu hardcoru – zkrátka všude, kde je zapotřebí hutné a silné zkreslení.

Nyní pár slov k tomu, jak má 212ka hraje. Zvuk je jedním slovem perfektní. Vyvážený, ale zároveň hutný a průrazný. Podání basů je skvělé, středy jsou příjemně středové a výšky neřežou do uší. Dle mého názoru se kabinet hodí spíše do tvrdších stylů, ale neuděláte s ním chybu ani v ostatních odnožích hudby.

Asi se ptáte: „Kde je nějaká kritika?“ Dlouho jsem přemýšlel, co bych pomeranči vytkl, bohužel jsem na nic zásadního, co by stálo za zmínku, nepřišel. Pokud nechcete box se čtyřmi reproduktory, nebo jen sháníte kvalitní box kompaktnějších rozměrů, určitě by se měl Orange PPC212 objevit ve vašem hledáčku.

Tagy Orange PPC212
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY