Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 11.10.2018 - 00:01

Orange OBC112: basový box s výkonem 400 W

Společně s inovovaným mini-zesilovačem Terror Bass představil britský Orange také nový model kompaktního basového kabinetu OBC112, který ocení hráči vyžadující od svého gearu mobilitu, skladnost, výkonovou rezervu (400 W) a především kvalitní zvuk.

Skelet boxu o rozměrech 48.5 x 42.5 x 35.5 cm je vyroben z kvalitní třináctivrstvé březové překližky o tloušťce 15 mm, lepená zadní deska přispívá k maximální mechanické pevnosti skříně a pozitivně ovlivňuje i rychlost ataku. Hmotnost kabinetu vážícího pouhých 11.85 kg se podařilo snížit použitím čelně usazeného dvanáctipalcového reproduktoru Lavoce LF s neodymovým magnetem.

Na zadní straně šasi najdeme dvojici paralelně zapojených konektorů Speakon, umožňující zařazení dalšího boxu a nechybí kruhový bassreflex podporující projekci nízkých frekvenčních pásem. Kabinet s výkonem 400 W a impedancí 8 ohmů disponuje i přes své nevelké rozměry překvapivě masivním zvukem s dostatkem basů, pevnými středy a jasně konturovaným tónem.

Orange OBC112 bude dostupný v typické oranžové barvě i v černém provedení a reproduktor je u obou variant chráněn černou síťovinou. Nejmenší zástupce řady OBC se v evropské distribuci objeví pravděpodobně na přelomu října a listopadu za cenu pohybující se okolo 500 eur, což vzhledem ke zvukové a konstrukční kvalitě boxu není přemrštěná částka.

Tagy Orange Orange OBC112
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY